MojAndroid

Čínske ministerstvo priemyslu a informačných technológií zverejnilo zaujímavé dáta ohľadom používateľov 5G siete. S počtom 676 miliónov ľudí používajúcich 5G smartfón a takmer 3 miliónmi vyvinutými 5G základňami je Čína lídrom v tejto oblasti. Ďalšie správy prináša portál GizmoChina.

Čína využíva 5G sieť v rôznych odvetviach

5G odvetvie v Číne zaznamenalo 6,2-percentný nárast tržieb a markantný 17,1-percentný nárast celkového objemu obchodu. Mobilné technológie sú v tejto krajine hlboko uplatnené. V súčasnosti sa údajne používa cez 2,12 miliardy zariadení zo sekcie IoT (Internet of Things). Vplyv technológií využívajúcich 5G sa prejavil v rozličných sektoroch, ako napríklad v zdravotníctve, školstve či v doprave. Podľa lídrov veľkých telekomunikačných firiem majú v modernom svete dôležitú úlohu technológie ako 5G, cloud computing alebo aj umelá inteligencia.

5G siete
Zdroj: taiadaweb.com.br

Liu Lihong, predseda China Unicom predpovedal, že v priebehu nasledujúcich dvoch rokov bude mať umelá inteligencia výrazný vplyv až na polovicu pracovných pozícií. To môže naznačovať začiatok ďalšej priemyselnej revolúcie. Významné pokroky Číny v oblasti 5G sietí sú príkladom pre ďalších, aby sa odhodlali k technologickým posunom. Krajina sa už teraz aktívne zaoberá vývojom 6G sietí, zatiaľ čo zároveň vylepšuje kvalitu súčasnej 5G infraštruktúry. Venuje sa rozširovaniu pokrytia a v úmysle má aj znižovať finančné nároky.

Náš tip
Wi-Fi nemá šancu, nová technológia je 100x rýchlejšia. Prichádza Li-Fi
21.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+