MojAndroid

Spoločnosť Google vydala verejné stanovisko, ktoré hovorí o tom, že začala pilne pracovať na odstránení bezpečnostných nedostatkov v Androide a Chrome. Tie odhalilo pred niekoľkými dňami WikiLeaks ako súčasť Vault 7 dokumentov, ktoré hovoria o sledovacích možnostiach amerických bezpečnostných agentúr.

Po tom, ako sme videli dokumenty zverejnené na WikiLeaks, sme boli presvedčení, že aktualizácie zabezpečenia a ochrany v Chrome a Androide ochránili používateľov pred mnohými z týchto zraniteľností. Aktuálne prebieha naša hĺbková analýza a postupne sa budeme snažiť odstrániť všetky bezpečnostné chyby. Bezpečnosť a súkromie používateľov boli vždy našou TOP prioritou a aj naďalej chceme investovať do našej obrany.- povedala Heather Adkins, riaditeľka súkromia a bezpečnosti v Google.

Podobné stanovisko k tejto situácia zaujala aj spoločnosť Apple. Tá v týchto chvíľach taktiež pracuje na odstránení bezpečnostných nedostatkov a chýb, ktoré obsahuje ich systém. Obe spomínané spoločnosti potvrdili, že už odstránili “množstvo chýb” v ich bezpečnosti, no ani jedna z nich nešpecifikovala presný počet opráv. NSA a CIA dokáže vďaka týmto chýbám získavať zvuk, textové správy, informácie o polohe a ďalšie cenné dáta zo zariadení po celom svete. Prečítajte si o tom viac v článku, ktorý sme publikovali včera – WikiLeaks: NSA má prístup ku každému smartfónu na svete. Kontroluje aj aplikácie, ktoré sú „šifrované“.

Zdroj: TheVerge, Recode

9.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+