MojAndroid

Google na konferencii GDC 2016, ktorá aktuálne prebieha v San Franciscu, predstavil niekoľko nových a užitočných nástrojov pre vývojárov hier. Zameral sa na niekoľko prvkov, ktoré sú prínosom nielen pre nich, ale aj pre samotných hráčov, pre ktorých koniec koncov hry robia.

Jednou z noviniek, ktoré sme vám už bližšie predstavili, je možnosť vyskúšať si hry pri jej vyhľadávaní cez Google. Vyhľadávač vám v prípade ak to autor hry povolil, dovolí hru vyskúšať na obmedzený čas a následne kúpiť priamym odkazom na Obchod Play. I keď dnes už máme možnosť hru po zakúpení vrátiť, vyskúšať si ju ešte predtým je určite krokom vpred.

160314_pandapop1

Náš tip
V Google vyhľadávaní si hry budete môcť vyskúšať pred zakúpením

Ďalšou novinkou je možnosť pridávať video ako reklamu v režime na výšku displeja. Doteraz autori síce mohli pridávať reklamu vo formáte videa, bolo však potrebné, aby bolo toto video v režime na šírku. Ak už nič iné, táto možnosť by mala trochu spríjemniť sledovanie reklamy v prípade, že hráte hru orientovanú na výšku displeja.

portrait video adventure duck

Nová je aj sekcia indie hier. Táto kategória sa bude venovať nezávislým hrám, ktoré sú vyvíjané bez podpory herných štúdií, či sponzorov. Vďaka tomu sa stáva základom hry väčšinou dobrý nápad a chuť dotiahnuť projekt až do konca. Takéto hry by mohli byť kvalitným spestrením ponuky hier v obchode Play, a mohli by užívateľom ponúknuť opäť niečo nové.

Náš tip
Google Play hry rozoznáte v obchode podľa loga

Posledným vylepšením je možnosť jednoduchšieho nahrávania vášho hrania, a následného uploadu napríklad na Youtube. Niekoľkými kliknutiami celé nahrávanie spustíte, a ďalšími dvoma už video odosielate na Youtube priamo na svoj kanál. Nie je tak potrebné sťahovať zbytočne ďalšie aplikácie na nahrávanie videa a pracne potom spúšťať aplikáciu Youtube, aby ste video na svoj účet nahrali.
google_play_record

Zdroj: androidpolice.com

17.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+