MojAndroid

Google opäť raz spríjemní predaj platených hier a aplikácií. Tie si totižto budete môcť po novom vyskúšať priamo vo vyhľadávaní vo svojom mobile, a to vďaka technológii streamovania aplikácií. Tú Google predstavil už dávnejšie, teraz ju však plánuje masovo nasadiť do aplikácií, za ktoré by ste pre ich vyskúšanie museli inak platiť. Google vám dá možnosť si ich vyskúšať naživo priamo vo vyhľadávaní.

 160314_pandapop1

V nasledovných týždňoch Google svojim používateľom sprostredkuje novú funkciu, ktorá sa vo vyhľadávaní aplikácií alebo hier, prejaví ako tlačidlo “try now” – teda, “Vyskúšaj teraz”. Po jeho stlačení sa objaví stream verzia aplikácie, ktorú je možné používať po dobu desiatich minút. To by malo byť dosť dlho na to, aby ste sa rozhodli o jej prípadnom zakúpení. Po uplynutí tejto doby vás Google vyzve k stiahnutiu plnej verzie z obchodu Play. Google túto funkciu z pochopiteľných dôvodov obmedzuje len pre používateľov pripojených cez WiFi, aby zbytočne nemíňala predplatené dáta.

Google tiež po novom pridáva podporu pre videoreklamy vo formáte na výšku displeja, nové možnosti cielenia reklamy, ako aj nástroje, ktoré majú pomôcť osloviť aktívnych hráčov. Tým sa budú reklamy zobrazovať napríklad po 30 minútach hrania hry.

portrait video adventure duck

Zdroj: Google

15.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+