MojAndroid

Internet je plný doslova miliardami webových stránok. Je ťažké udržať ich pod kontrolou a priam nemožné všetky ich sledovať. Pomôcť chce aj Google v rámci  svojej novej služby News. Prinesie viac intuitívne používateľské rozhranie? Google tvrdí, že umelá inteligencia práve stretáva tú ľudskú.

Náš tip
Android P: Google ukázal, čo prinesie najnovší systém | Google I/O 2018
Náš tip
Google Fotky vyfarbia čierno-biele zábery + ďalšie novinky | Google I/O 2018

Zoradenie jednotlivých správ

Google priniesol svoju službu pre zoskupenie správ už pred pätnástimi rokmi. Odvtedy je potrebné pokročiť z dobou a zoskupenie jednotlivých článkov jednoducho nestačí. Google News budú využívať sadu prvkov umelej inteligencie pre neustálu analýzu toku informácií na webe, pričom z tejto analýzy ťaží samotný používateľ.

Google News bude tým pádom vďaka umelej inteligencii rozumieť ľuďom, udalostiam, miestam a veciam, ktoré sa v priebehu určitého príbehu vyvíjajú a spájať ich na základe vzťahov medzi nimi. Táto technológia vo svojej podstate umožňuje syntetizovať informácie, a ponúkať koncovému čitateľovi prehľad o tom, čo sa aktuálne deje, aký to má dopad či reakcie.

Nový spravodajský zážitok

Množstvo informácií prichádza denne aj z vašich obľúbených zdrojov. Google News teraz umožní udržať prehľad za vás. Sekcia “For You” bude obsahovať na začiatok 5 udalostí či správ, ktoré by vás mohli zaujať. Navyše, čím viac budete službu používať, tým dokonalejší bude jej odhad pre vaše obľúbené témy. Google tiež tvrdí, že zjednodušuje ovládanie prvky pre ešte lepší zážitok z prispôsobenia.

Plné pokrytie znamená pochopenie celého príbehu

V rámci časti “Full Coverage” vám Google News umožní zoskupiť rôzne zdroje, ako textové, tak aj YouTube videá či zaujímavé odkazy. Výsledný zážitok z určitej udalosti tak bude ešte viac prehĺbený detailnejšími informáciami. Nemalo by tak chýbať zoskupenie článkov, videí a citátov, komentárov a tiež časová os na určitú tému, ktorá vás zaujíma. Sekcia “Newscast” následne pomôže prejsť hlbšie do danej problematiky, plusom je tiež dobrá čitateľnosť na telefóne.

gnews_blog_briefing.gif

Dôležitou súčasťou služby je tiež obsah dostupný rovnako pre všetkých. Každý používateľ však môže mať na mieru zoskupené udalosti, ktoré ho zaujímajú najviac. Ak vás však zaujímajú skôr témy zo sveta, nie je problémom prejsť na nefiltrovanú časť správ a udalostí.

Tá najlepšia žurnalistika na webe

Služba Google News zoskupuje skutočne početné množstvo rôznych zdrojov. Používateľom umožňuje prehľad, sledovanie a pridanie nových zdrojov, ktoré skúmajú aktuálne dianie vo svete. Teraz navyše uľahčuje a vylepšuje sledovanie týchto zdrojov. K dispozícii je tiež viac ako 1000 časopisov optimalizovaných pre čítanie na mobilných zariadeniach.

gnews_blog_fullCoverage.gif

Čo bude ďalej?

Ak chcete podporiť svojich obľúbených tvorcov, stačí sa jednoducho prihlásiť svojim Google účtom. Nie sú potrebné žiadne kreditné karty, poplatky či iné špecifické heslá. Pre svoj vlastný komfort z používania je navyše dobré službu využívať čo najviac. Prakticky môžeme tvrdiť, že čím viac službu budete používať, tým presnejšie a vhodnejšie informácie do vášho vkusu vám ponúkne.

gnews_blog_newsstand.gif

Aplikácia Google News nahradí službu Kiosk Google Play na mobilných a desktop zariadeniach a takisto aplikáciu Správy a počasie od Google. Zverejnená bude dnešným dňom a v priebehu jedného týždňa by mala doraziť všetkým používateľom na platformu Android a iOS v celkovo až 127 podporovaných krajinách.

9.5.2018
Zdroj: blog.google

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+