MojAndroid

Google Fotky vedia používateľom pomôcť pri úpravách fotografií pomocou vstavaných nástrojov a s pomocou umelej inteligencie vedia vytvoriť animácie, koláže, videá a omnoho viac. Odteraz bude oveľa ľahšie upraviť fotografie v novej verzii aplikácie Google Fotky, ktorá automaticky navrhne rýchle opravy a mnoho ďalších úprav, ako napríklad otočenie či úprava jasu. Je to jeden z príkladov, ako priniesť umelú inteligenciu ešte bližšie ku koncovému užívateľovi. V Google Fotkách to neznamená len ukrytie umelej inteligencie do Google Asistenta, teraz bude vstavaná priamo v užívateľskom rozhraní aplikácie.

Dave Lieb, ktorý vystupuje na javisku, povedal, že používatelia strávia veľa času pozeraním na fotografie v aplikácii Google Fotky a denne si pozrú dokonca až 5 miliárd fotografií. Avizované zmeny v aplikácii by sa mali udiať už tento týždeň.

Náš tip
Ako zdieľať všetky vaše fotografie s konkrétnou osobou cez Google Fotky | NÁVOD

Novinky v praxi

Uvedieme príklad. Prezeráte si fotografie a narazíte na takú, ktorá je príliš tmavá. Pod fotografiou sa  automaticky zobrazí malé tlačidlo, pomocou ktorého upravíte jas. Samozrejme, je to vec, ktorú ste mohli urobiť už predtým, lenže s tým rozdielom, že ste sa museli preklikať do úprav fotografií a tam ju manuálne upraviť. Teraz je to jednoduchšie, stačí len jedno kliknutie.

Nové sú aj nástroje inšpirované technológiou Google´s Photoscan, ktorá dokáže upraviť fotografie alebo dokumenty. Vie zoomovať, vystrihnúť a nastaviť dokument tak, aby bol čo najlepšie čitateľný a vyzeral ako naskenovaný.

Ďalší nástroj dokáže určiť, kto je na zobrazenej fotografii a ponúkne možnosti zdieľania, prípadne ďalšie možnosti interakcie s osobou na fotografii.

Spomínaných noviniek by sme sa mali dočkať v najnovšej aktualizácii aplikácie Google Fotky, ktorá by mala byť dostupná  už o týždeň.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

8.5.2018
Zdroj: techcrunch.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+