MojAndroid

S blížiacim sa obdobím vianočných sviatkov sa čoraz častejšie dostávame do situácií, keď sme veľmi závislí od otváracích hodín obchodov a podnikov. Aj keď sa snažíme zo všetkých síl, neraz sa stane, že posledné veci si chceme nakúpiť už cez sviatočné obdobie. Ak máme chvíľu čas, snažíme sa zistiť informácie o otváracích hodinách na internete. Ak ten čas nemáme, dúfame, že ten konkrétny obchod bude otvorený. Celú situáciu teraz výrazne uľahčí Google, a to vďaka svojim dvom aplikáciám Google Mapy a Google Search.

Po novom totiž bude pri podnikoch zobrazená informácia o špeciálnych otváracích hodinách počas sviatkov. Ak si v týchto dvoch aplikáciách zobrazíte kartu s informáciami o konkrétnom podniku a v najbližšom týždni sa vyskytne nejaký sviatok, zobrazí sa informácia o tom, v akom čase bude vtedy podnik otvorený. Ak nebude mať Google k dispozícii informácie o konkrétnych otváracích hodinách, v aplikácii vám zobrazí upozornenie o tom, že v najbližšom týždni bude sviatok a otváracie hodiny môžu byť pozmenené.

google-mapy-search-otvaracie-hodiny-sviatky

Táto novinka bude najlepšie fungovať vtedy, ak ponúkne vami vyhľadaný podnik informácie o svojich otváracích hodinách spoločnosti Google. V opačnom prípade ide iba o drobnú novinku, ktorá ale nie je na škodu a stále môže byť pre užívateľov veľmi užitočná. Pre aktiváciu funkcie nie je ani nutné sťahovať žiadnu novú aktualizáciu (no mali by ste mať nainštalovanú poslednú dostupnú verziu) a k dispozícii by mala byť globálne. My sme funkciu dobre otestovať nevedeli, keďže najbližší sviatok je u nás až o dva týždne, no nič nenasvedčuje tomu, že by novinka u nás fungovať nemala.

Zdroj: Google via Android Authority

7.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+