MojAndroid

Google Mapy patria medzi najsťahovanejšiu aplikáciu na Androide, a to aj vďaka tomu, že Google sa o ňu poctivo stará a neustále vylepšuje. Musí tak činiť, inak by ho silná konkurencia veľmi rýchlo obehla. Správu o novinkách prináša Google Blog.

Google Mapy dostanú niekoľko vylepšení, tieto dve prídu aj k nám

Google ohlásil, že funkcie Directory a rušnosť oblastí prídu aj k nám. Poďme si najprv predstaviť kartu Directory. Zatiaľ nevieme, ako sa táto funkcia bude volať, tak ju volajme Directory. Voľne by sa to dalo preložiť ako priečinok alebo zoznam a to bude aj úloha tejto karty.

Predstavte si nákupné centrum – napr. Aupark. Dajme tomu, že ste v ňom nikdy neboli a chcete si pozrieť, aké možnosti v oblasti stravovania ponúka. V súčasnosti by ste museli zájsť na stránku obchodného centra a tam sa preklikávať k tomu. S kartou Directory budete mať všetky informácie poruke. Prejdete do karty a začiarknete si položku Reštaurácie a voilá, máte to celé na dlani. Samozrejmosťou už sú informácie o otváracej dobe, cenová kategória a podobne.

Karta Directory - Google Mapy
Karta Directory | Zdroj: Blog.google.com

Druhá zo spomínaných funkcií bude zobrazovať rušnosť jednotlivých oblastí. Dajme tomu, že plánujete výlet do Starého Mesta v Bratislave. Ak sa rozhodnete ísť v čase, kedy budú ulice rušné, Google Mapy vám ukážu oranžové hlásenie (viď. GIF nižšie). Po kliknutí si následne viete zobraziť rušnosť daného miesta počas jednotlivých hodín. Taktiež aj tu bude dostupná vyššie spomínaná karta Directory, ktorá vám rýchlo ukáže miesta v okolí.

Rušnosť oblastí
Rušnosť oblastí | Zdroj: Blog.google.com

Ostatné novinky, ktoré k nám nedorazia

No považovali sme ich za zaujímavé na spomenutie. Prvá z nich je celkom revolučná – dodanie nákupu až do auta.

Vezmite si situáciu, že idete domov z práce a radi by ste si urobili malý nákup. Cez internet vytvoríte objednávku, kým ste ešte v práci, ktorú následne pracovníci obchodu spracujú. Vy medzi tým sadnete do auta, zazdieľate im vašu polohu v reálnom čase (Google sľubuje, že nebude uložená) a dáte sa na cestu k obchodu. Keď k obchodu prídete, zadáte do Google Máp číslo vášho parkovacieho miesta a pracovník obchodu vám donesie objednávku až do auta. Táto funkcia je k dispozícii len v USA.

Možnosť vyzdvihnutia nákupu
Možnosť vyzdvihnutia nákupu | Zdroj: Blog.google.com

Ďalšou novinkou, ktorá k nám však zatiaľ nepríde sú podrobnejšie informácie a hodnotenia reštaurácií. Google Mapy po novom umožnia zadať a zobrazovať informácie o konkrétnych cenových kategóriách danej reštaurácie. Uvidíte tak, či je väčšina jedál do 10 €, do 20 € alebo do 30 €. Doteraz to môžete vidieť len v podobe jedného, dvoch alebo troch symbolov eur (€, €€, €€€).

Zobrazenie cenových rozpätí
Zobrazenie cenových rozpätí | Zdroj: Blog.google.com

Novinkou budú aj skrátené možnosti recenzií. Google Mapy sa vás opýtajú drobnosti ako: “Ponúka reštaurácia možnosti vonkajšieho sedenia?”. Prípadne sa otázky môžu týkať možnosti vyzdvihnutia či donášky jedál.

Náš tip
Toto sú najbežnejšie internetové heslá medzi slovenskými používateľmi
21.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+