MojAndroid

Spoločnosť Google tento rok predstavila a nedávno aj spustila program Android Go pre menej hardvérovo vybavené telefóny. A práve pre telefóny programu Android Go sa teraz v Google Play objavili špeciálne Google Mapy Go. Tie ale nie sú, ako sa nakoniec ukázalo, plnohodnotnou aplikáciou.

Náš tip
Sundar Pichai, CEO Google: Android GO nie je náhradou za Android One

Nový Android GO je podľa Google prispôsobený pre ľudí, ktorí majú obmedzený prístup k dátovej konektivite a slabší hardware s RAM menšou ako 1 GB. Optimalizovaný je predovšetkým pre fungovanie s aplikáciami spoločnosti Google, ako je Chrome, Gboard alebo Youtube GO. Práve tie majú v spolupráci so systémom využívať menej RAM, internej pamäte a mobilných dát. Systém bude disponovať tiež špeciálnou verziou obchodu Play. Ten bude stále zobrazovať katalóg so všetkým aplikáciami, no zvýrazní tie, ktoré vývojári prispôsobili pre chod s Androidom GO. A práve jednou z nich sú aj mapy Google Maps Go. Ako sa ale ukazuje, nejedná sa o plnohodnotnú mapovú aplikáciu. Aplikácia slúži ako skratka k upravenej webovej verzii Google Map, teda jedná sa o tzv. Progressive Web App. Keďže aplikácia je určená pre slabšie telefóny platformy Android Go, v Google Play sa vám pravdepodobne nezobrazí. Upravenú webovú verziu Google máp, na ktorú smeruje si, ale môžete vyskúšať na tomto linku.

Verzia: 88
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidPolice

16.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+