MojAndroid

Android GO je pokračovaním snahy spoločnosti Google vytvoriť operačný systém a aplikácie, ktoré budú optimalizované pre chod na menej výkonných zariadeniach. Novy typ OS by mal spoľahlivo fungovať aj na smartfónoch a tabletoch s operačnou pamäťou menšou ako 1GB.

Nový Android GO je podľa Googlu prispôsobený pre ľudí, ktorí majú obmedzený prístup k dátovej konektivite. Optimalizovaný je predovšetkým pre fungovanie s aplikáciami spoločnosti Google, ako je Chrome, Gboard alebo Youtube GO. Práve tie majú v spolupráci so systémom využívať menej RAM, internej pamäte a mobilných dát.

Systém bude disponovať tiež špeciálnou verziou obchodu Play. Ten bude stále zobrazovať katalóg so všetkým aplikáciami, no zvýrazní tie, ktoré vývojári prispôsobili pre chod s Androidom GO. Aj vďaka tomu by sa Android mal dostať ešte do väčšieho počtu zariadení, ktoré sa v lacnejších konfiguráciách predávajú najmä v rozvojových krajinách. Práve tu by mohol Google získať “ďalšiu” miliardu používateľov.

Náš tip
Android má 2 miliardy aktívnych používateľov | Google I/O 2017

Zdroj: engadget

17.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+