MojAndroid

Nie každý používateľ si môže dovoliť zakúpenie drahého a špičkového smartfónu a to obzvlášť na rozvojových trhoch. Tejto iniciatívy sa chytila aj spoločnosť Google predstavením systému Android One smerujúcim práve skôr na rozvojové trhy. Na konferencii Google I/O 2017 spoločnosť Google predstavila novinku v podobe systému Android GO a mnoho používateľov si spočiatku myslelo, že ide o náhradu systému Android One. Skutočný význam je však od tejto predstavy odlišný.

Náš tip
Android GO je určený pre tie najlacnejšie zariadenia na trhu | Google I/O 2017

Arpit Medha z projektu Android GO tvrdí, že systém Android GO je najnovším pokusom pre sprístupnenie smartfónov so sytémom Android a to pre všetkých používateľov. Nemá však ísť o náhradu systému Android One.

Taktiež CEO spoločnosti Google Sundar Pichai odpovedal práve na otázku, či je systém Android GO náhradou na systém Android One. V skratke, spoločnosť Google nevidí Android GO ako náhradu za systém Android One. Skôr ide o dva produkty, ktoré súčasne existujú v rámci celkového systému Android.

Náš tip
Google Play Protect vás ochráni od škodlivých aplikácií či nájde váš smartfón | Google I/O 2017

Systém Android One bude naďalej podporovaný spolu so systémom Android GO. Nemajú sa nahradiť, ale naopak dopĺňať sa. Zameranie týchto systémom je však odlišné. Android GO sa zameriava na najnižšiu vrstvu s cenovkou pod 100 dolárov a má za úlohu priniesť dobrý používateľský zážitok aj na zariadenia tejto kategórie. Android One sa zameriava na strednú vrstvu zariadení, no jeho cieľová skupina ostáva stále prioritne na rozvojových trhoch s Android smartfónmi.

Zdroj: androidauthority

20.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+