MojAndroid

Plán spoločnosti Google pre zlepšenie používateľského zážitku zo systému Android zahŕňa viac ako len optimalizáciu samotného operačného systému. V hre je aj široké spektrum aplikácií v Obchode Play a ich kvalita. Google teraz prináša nový spôsob ako varovať vývojárov, ak ich aplikácia nespĺňa dostatočnú kvalitu pre používanie.

Náš tip
Cez obchod Play si ľudia nainštalovali v roku 2016 až 82 miliárd aplikácií

Podľa vedúceho projektu Fergusa Hurleyho, spoločnosť Google nájde viac oblastí, na ktoré sa nakoniec zamerajú. Aktuálne však prioritou ostáva práve šesť “životne dôležitých” metrických ukazovateľov pri percentuálnom hodnotení Android aplikácií. Varovanie vývojárov začne v týchto prípadoch:

  • ak vaša aplikácia vyhadzuje chybu “Aplikácia neodpovedá”
  • ak sa na vašej aplikácii zaznamená aspoň raz pád aplikácie
  • ak máte aplikáciu, ktorá drží telefón prebudený viac ako hodinu
  • ak vaša aplikácia prebudí telefón viac ako 10 krát za hodinu
  • ak aplikácia beží na menej ako 60 snímkoch za sekundu
  • ak zamrzne alebo má vaša aplikácia časté sekanie a chyby pri vykresľovaní

Je jasné, že technické špecifikácie Android zariadení môžu ovplyvniť zriedkavý či častejší výskyt týchto chýb. Nekvalitne spracované aplikácie však rozhodne nepomôžu priviesť systém Android k lepšej stabilite. Zatiaľ nie je jasné, či dlhodobo nekvalitné aplikácie budú vymazané alebo ostane len pri varovaniach. Zistenie chýb bude mať za následok pozíciu v rebríčku a propagovanie v Obchode Play.

Náš tip
Google prináša možnosť aktualizácie grafických ovládačov cez Obchod Play (Android O)

Aplikácia, ktorá začne klesať pod 25% v ktorejkoľvek z týchto vopred určených kategórií pravdepodobne stratí na svojej pozícii v Obchode Play a pomaly sa začne vytrácať do neznáma. Vývojári tak budú mať motiváciu k lepšej optimalizácii, aby ich aplikácia dostala späť lepšiu propagáciu a vyššie pozície v rebríčkoch v Obchode Play.

Zdroj: engadget

20.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+