MojAndroid

Android Fireside Chat v súvislosti s tohtoročnou konferenciou Google I/O 2017 priniesol vskutku zaujímavú informáciu. Je veľmi pravdepodobné, že v blízkej dobe bude možné aktualizovať ovládače grafickej karty na vašom smartfóne prostredníctvom Obchodu Play. Nová funkcionalita bude dostupná pre Android O a pravdepodobne bude podporovať len novšie zariadenia.

Náš tip
Android O bude rýchlejší, šetrnejší bude aj k batérii | Google I/O 2017

Všetky informácie sú zatiaľ v štádiu konceptov. Nevieme presne zadefinovať ako nová funkcia bude fungovať alebo ktoré všetky zariadenia bude podporovať. Aktualizácie ovládačov prostredníctvom Obchodu Play sa dostanú zrejme len na nové zariadenia a pravdepodobne si ich neskúsia ani používatelia, ktorí si aktualizujú svoje staršie zariadenie na Android O.

Náš tip
Google uviedol projekt Kotlin, špičkový programovací jazyk pre tvorbu Android aplikácií│Google I/O 2017

Nové aktualizácie dokážu aktualizovať práve špecifický softvér pre dané Android zariadenie ako sú ovládače a binárne súbory. Týmto štýlom aktualizácie by sa teoreticky mohlo zabrániť situácii ako v prípade procesorov Snapdragon 800/801, ktoré už nemajú podporu ani pre Android 7.0 Nougat. Aktuálne nie je známe, ktorá zložka bude konkrétne zodpovedná za vydávanie týchto aktualizácií. Je však rozhodne pozitívne, že táto technológia je už dostupná.

Zdroj: androidpolice

20.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+