MojAndroid

Včera sa konala najväčšia developerská konferencia Googlu s názvom Google I/O 2017 a vyhľadávací gigant na nej prezradil rozhodne zaujímavé údaje. Okrem toho, že Android sa stal s 2 miliardami zariadení najväčším operačným systémom na svete, sme počuli aj informáciu o počte inštalácií Android aplikácií z obchodu Play.

Náš tip
Android O bude rýchlejší, šetrnejší bude aj k batérii | Google I/O 2017

Rok 2016 bol v tomto smere ešte úspešnejší ako rok 2015. Zatiaľ čo pred dvomi rokmi ľudia cez obchod Play nainštalovali celkovo 65 miliárd aplikácií, minulý rok to bolo až 82 miliárd aplikácií. Google však vidí zlepšenie aj v ďalších smeroch. Napríklad platformu Android Wear bude využívať 24 nových výrobcov hodiniek, Android auto bude čoskoro už aj v Audi autách a evolúciu zažívajú aj Chromebooky, ktoré si s obľubou kupujú najmä Američania. Za zmienku stojí aj 1 milión nových Android TV zariadení, ktoré sa zaregistrujú každý mesiac. Celkovo má Google tento rok veľmi dobre rozbehnutý a sme zvedaví na všetky novinky, ktoré nám v ňom predstaví.

Zdroj: AndroidCentral

18.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+