MojAndroid

Na našom webe sa snažíme venovať okrem smartfónov s Androidom aj zaujímavému príslušenstvu a smart domácnosti. A k smart domácnosti rozhodne patrí aj Google Asistent. Malý reproduktor Google Home Mini som si dokonca zakúpil. Bolo to už dávnejšie a v tomto článku sa budem snažiť zhrnúť všetko dôležité, čo som zistil počas používania.

Nakupujte v našom novom eshope a vyhrajte jeden z 10 smartfónov – eshop.mojandroid.sk

Široké portfólio produktov

Google má momentálne vo svojom portfóliu klasický Google Home, ktorý už viete zohnať aj za 100 eur. Zaujímavou voľbou je Google Home Hub s farebným dotykovým displejom. Ak chcete to najlepšie, kúpiť si môžete aj Google Home Max, ktorého cena presahuje hranicu 250 eur. Získate ale lepšie mikrofóny a hlavne podstatne lepšie reproduktory. Ja som sa ulakomil na najlacnejší model z ponuky.

Google Home Mini

Trochu ma zamrzelo, že Google Home Mini prichádza v balení so zástrčkou, ktorá nie je kompatibilná s tými, ktoré u nás používame. Našťastie sa v balení nachádza adaptér. Používanie dodávaného adaptéra nutné nie je, stačí hocijaký microUSB konektor a nabíjací adaptér. Zariadenie neobsahuje žiadne batérie, musí byť neustále pripojené káblom k elektrike. Dizajnovo sa mi páči. Vcelku nízky profil, príjemný povrch a atraktívne farebné kombinácie mu dodávajú osobnosť. Telo je inak plastové a vrchná časť je potiahnutá látkou. Spodná časť je oranžová a gumená. Vďaka tomu sa nešmýka.

 • Na zariadení sa nachádza microUSB konektor, ktorým doň prúdi energia, batériu však neobsahuje.

Na vrchnej časti sa ešte nachádzajú 4 LED diódy, ktoré indikujú, že vás zariadenie počúva, prípadne ukážu aktuálne nastavenie úrovne hlasitosti. Tú je samozrejme možné meniť hlasom, no aj dotykom. Na oboch stranách reproduktora sa nachádzajú dotykové senzory. Stačí jemné pohladenie a hlasitosť sa zvýši alebo zníži. Dlhším dotykom zastavíte práve prehrávanú skladbu. Na boku zariadenia sa ešte nachádza posuvný vypínač mikrofónu. Ten som ale nepoužil ani raz.

Google Home Mini

Zvuk neohúri, no vzhľadom na rozmery je slušný

Zvukový prejav je presne taký, aký som očakával. Na takéto malé zariadenie to nie je vôbec zlé, no na počúvanie hudby to veľmi nie je. Hlasitosťou sa síce vôbec nenechá zahanbiť, no zvuku chýbajú hlavne basy. Na ranné vstávanie a počúvanie hudby pri chystaní sa do práce je však reproduktor takmer ideálny. Stačí zadať povel a už sa prehráva moja obľúbená hudba zo Spotify. Na to, aký je reproduktor malý, dokáže hrať poriadne nahlas. Nastavovať hlasitosť nad 70 percent veľmi neodporúčam, prejav už s kvalitou nemá pri takejto hlasitosti veľa spoločného.

Google Home Mini

Google Home Mini vás neustále počúva. Stačí vysloviť frázu Hey Google alebo OK, Google a následne sa opýtať, prípadne zadať povel. Všetko funguje výborne. Mikrofóny sú prispôsobené tak, aby vás počul aj z väčšej diaľky. Nie je to úplne stopercentné, ale som spokojný. Ak sa s ním rozprávate pri prehrávaní hudby, hlasitosť sa automaticky zníži tak, aby vás lepšie počul, prípadne aby vás nevyrušoval.

Jednoduché prvotné nastavenie

Celé prvotné nastavenie prebieha prostredníctvom vášho smartfónu v aplikácii Google Home. Je to veľmi jednoduché a trvá to asi dve minúty. Google už pravdepodobne váš hlas pozná zo smartfónu. Dôležité je pripomenúť, že stále nevie slovensky. S angličtinou si však rozumie veľmi dobre. Na výber máte tiež z niekoľkých zaujímavých hlasov. Vyberiete si ten, ktorý vám vyhovuje najviac a je vám najpríjemnejší.

Google Home Mini

Svoj Google Home Mini používam v spolupráci s jednoduchým riešením smart domácnosti – so žiarovkami Philips Hue. A funguje to priam dokonale. Počas testovania ostatných zariadení smart domácnosti som s ním ovládal napríklad smart zásuvku či žiarovku od Shelly. V aplikácii Google Home stačí pridať službu do vašej domácnosti a môžete ovládať. Takto napríklad spúšťam vysávanie domácnosti. Vysáva za mňa robotický vysávač Xiaomi Mi Vacuum.

Google Home Mini dokáže všetko to, čo Google Asistent v smartfóne. Môžete sa ho opýtať na počasie, športové výsledky či rôzne zaujímavosti. Vie dokonca aj spievať a niekedy si s ním dobre pokecáte. Na zabitie nudy ideálne.

Google Home Mini

Na problém som narazil, keď som chcel počúvať YouTube Music. Nerozumiem, prečo ešte stále nemá podporu. Spotify funguje bez problémov a služba, ktorá je priamo od Googlu, nie. Moje pocity a skúsenosti s YouTube Music som zhrnul v článku Prešiel som na YouTube Music: Aké sú moje pocity po týždni používania?

Záverečné hodnotenie

Kúpu Google Home Mini neľutujem. Za približne 40 eur podobné zariadenie nekúpite. Funguje spoľahlivo a navyše vyzerá dobre. Slúži na ranné počúvanie hudby, ovládam s ním svoju smart domácnosť, pýtam sa ho na počasie a získavam iné dôležité informácie.

Nakupujte v našom novom eshope a vyhrajte jeden z 10 smartfónov – eshop.mojandroid.sk

A hľadáte len reproduktor, Google Home Mini neodporúčam. Za 40 eur určite zoženiete Bluetooth reproduktory s kvalitnejším zvukovým prejavom. Pokiaľ sa ale na toto zariadenie pozriete ako na domáceho asistenta, tak kúpa dáva oveľa väčší zmysel. A ten zvuk nakoniec nie je až taký zlý.

Náš tip
Shelly Smart Home: Cenovo dostupné zariadenia, ktorým stačí len Wi-Fi pripojenie
Náš tip
Test smart domácnosti od HomeSystem: Naozaj uľahčí život

Plusy:

 • Hrá poriadne nahlas
 • Cena
 • Ideálny domáci asistent
 • Dizajn
 • Jednoduché ovládanie a párovanie
 • Bezproblémové prepojenie s Android TV

Mínusy:

 • Za rovnakú cenu je možné kúpiť kvalitnejší Bluetooth reproduktor
 • Bez slovenskej zástrčky (ale s adaptérom v balení)
 • microUSB kábel
 • Neobsahuje akumulátor
 • Nevie slovensky (a asi ešte dlho vedieť nebude)
 • Nevie telefonovať
2.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+