MojAndroid

Smartfóny Google Pixel ponúkajú oproti bežným Android smartfónom niekoľko prémiových funkcií. Jednou z nich je aj možnosť presunúť citlivé fotografie a videá do uzamknutého priečinka v aplikácii Google Fotky.

Google Pixel 4a
Google Pixel 4a | Foto: Redakcia

Na čo slúži uzamknutý priečinok?

Funkcia je k dispozícii iba v zariadeniach Pixel 3 alebo novších. Vďaka uzamknutému priečinku sú fotografie a videá pri vyhľadávaní v Google Fotkách skryté a chránené zámkou obrazovky zariadenia. Nezobrazia sa v albumoch, zdieľaných položkách ani v nových spomienkach. Sú tiež odstránené z existujúcich spomienok a konceptov objednávok tlačených fotiek. Zároveň nie sú k dispozícii na zdieľanie prostredníctvom aplikácií tretích strán.

Ako presunúť fotografie do uzamknutého priečinku?

Ako prvé je nutné nastaviť uzamknutý priečinok podľa nasledujúcich krokov:
  1. Otvorte aplikáciu Google Fotky.
  2. Prejdite do sekcie Knižnica ->  Pomôcky -> Uzamknutý priečinok.
  3. Kliknite na položku Nastaviť uzamknutý priečinok.
  4. Odomknite zariadenie podľa pokynov na obrazovke. Ak pre Pixel nemáte nastavenú zámku obrazovky, budete si ju musieť nastaviť, aby ste mohli používať uzamknutý priečinok. Následne sa zobrazí sa nápis „Zatiaľ tu nič nie je“, čo znamená, že uzamknutý priečinok je zatiaľ prázdny.

Teraz môžete presunúť fotografie a videá z bežných priečinkov do uzamknutého priečinku podľa nasledovných krokov. Ak chcete presunúť fotky a videá z koša do uzamknutého priečinka, najprv obnovte obsah z koša.

  1. Vyberte fotky a videá, ktoré chcete mať v uzamknutom priečinku.
  2. Vpravo hore klepnite na Viac a následne Presunúť do uzamknutého priečinka.
  3. Klepnite na Presunúť. Cloudové zálohy týchto položiek budú odstránené.

Ako ukladať fotografie do uzamknutého priečinka priamo po vyfotení?

Smartfóny Google Pixel 3 a novšie zároveň umožňujú ukladať fotografie a videá okamžite po vyfotení: Postup je nasledovný:

  1. Otvorte v smartfóne Google Pixel aplikáciu fotoaparátu.
  2. V pravom hornom rohu klepnite na galériu fotiek  a vyberte položku Uzamknutý priečinok.
  3. Nasnímajte fotku. Fotky, ktoré nasnímate počas toho, ako bude zapnutý Uzamknutý priečinok, sa automaticky uložia do tohto priečinka.
Náš tip
Výdrž smartfónov by sa mohla vďaka novým OLED displejom zdvojnásobit
18.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+