MojAndroid

V súčasnosti k najväčším žrútom batérie smartfónu patrí displej. Svoju rolu hrá okrem iných faktorov aj procesor, no keďže mobilné čipsety momentálne prechádzajú na 5 nm výrobný proces, výdrž výrazne ovplyvňujú len pri hraní náročných hier. Profesor Chang-Hoon Hwang z juhokórejskej univerzity Dankook prezradil, že Samsung pracuje na novej technológii OLED panelov, vďaka ktorej sa výdrž smartfónu môže až zdvojnásobiť. O téme informoval portál Phone Arena.

Najlepšie panely výrobcu, ktoré používajú napríklad vlajkové lode Samsung Galaxy S21 alebo iPhone 13 Pro, ponúkajú výrazne nižšiu spotrebu energie ako displeje predchádzajúcej generácie. Technológia OLED 8.5 však vďaka efektívnejšiemu výrobnému procesu nie len zdvojnásobí výdrž batérie zariadenia, ale aj odstráni obmedzenia, kvôli ktorému OLED panely nemohli mať hustotu pixelov vyššiu ako 550 ppi. To znamená, že v budúcnosti sa možno dočkáme OLED displejov aj s dvoj alebo trojnásobnou hustotou pixelov. Zmena navyše predĺži životnosť novej generácie obrazoviek.

Samsung Galaxy S21 Ultra OLED displej
Samsung Galaxy S21 Ultra | Foto: Redakcia

Nová generácia OLED panelov nie je ďaleko od veľkovýroby

Výhody novej generácie OLED panelov znejú sľubne. Ako ďaleko však sme od toho, aby sme ich mohli vidieť v akcii v jednom z nadchádzajúcich vlajkových smartfónov? Profesor Hwang tvrdí, že technológia je v pokročilých fázach vývoja prototypu a jeho tím v súčasnosti zháňa finančné prostriedky na veľkovýrobu nových panelov.

Náš tip
Samsung dodal v treťom štvrťroku najviac smartfónov

18.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+