MojAndroid

Spoločnosť Google pri predstavení svojich nových Nexus smartfónov oznámila aj ďalšie zaujímavé novinky. Medzi nimi boli spomenuté aj vylepšenia pre aplikáciu Fotky Google. Tieto vylepšenia teraz prichádzajú na zariadenia v objemnej aktualizácii, ktorá ponúkne hneď niekoľko zaujímavých noviniek.

Tou prvou je možnosť označovať ľudí tagmi. Vďaka tomu bude možné ešte pokročilejšie vyhľadávanie obrázkov na základe toho, ako si ľudí označíte. Treba mať na pamäti, že tieto tagy sú súkromné, a tak môžete ľudí na fotografiách vo vašich albumoch označiť tak, ako chcete. Stačí, keď v aplikácii nájdete obrázky, na ktorých je viacero ľudí a kliknete na niektorú z tvárí. Pomocou jednoduchého tagu viete označiť, kto sa na fotke nachádza a Google potom lepšie zvládne pokročilé vyhľadávanie v albumoch.Novinka je postupne uvoľňovaná na všetky zariadenia, no tento proces by nemal trvať veľmi dlho.

Google Fotky Update (3) Google Fotky Update (4)

Ďalšou novinkou je tiež možnosť streamovať fotografie prostredníctvom zariadenia Chromecast. Táto novinka sa v aplikácii už nachádza, no nie je dostupná pre každého a uvoľňovaná je postupne. Funkcia pritom funguje presne podľa očakávaní. V aplikácii sa jednoducho objaví ikonka pre zdieľanie obsahu cez Chromecast, po kliknutí na ktorú sa celý proces spustí. Ak sa vám ikonka pre streamovanie obsahu ešte neobjavuje, skúste reštartovať svoj Chromecast. Ukázalo sa totiž, že to môže spôsobiť následné zobrazenie ikonky na streamovanie v aplikácii.

nexus2cee_2015-09-30-16.59.49 nexus2cee_2015-09-30-17.00.06 nexus2cee_2015-09-30-17.00.51

Poslednou zaujímavou novinkou v aplikácii je možnosť zdieľať GIF súbory prostredníctvom aplikácie WhatsApp. Vytvorené GIF animácie v aplikácii Fotky môžete jednoducho orezať a poslať svojim priateľom a známym cez WhatsApp tak, ako keby ste posielali klasické video. Google tiež počas konferencie spomenul šikovnú možnosť vytvárania zdieľaných albumov, no tá by mala byť dostupná až neskôr v priebehu roku a zatiaľ sme sa jej v najnovšej verzii aplikácie Fotky Google nedočkali. Nových možností je však skutočne veľa, a tak sa uistite, že máte najaktuálnejšiu verziu aplikáciu. Tú nájdete aj v odkaze pod článkom, no je možné, že ju už máte k dispozícii aj v obchode Play. V každom prípade, nové funkcie sú už súčasťou najaktuálnejšej verzie aplikácie Fotky Google, no nie na každom zariadení sú aj aktivované, a tak budete možno musieť byť trochu trpezliví.

Fotky Google v1.6 (APK) – Odkaz na stiahnutie

Zdroj: APK Mirror via Android Police

1.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+