MojAndroid

Chromebooky získali podporu Android aplikácií ešte minulý rok. Počet podporovaných zariadení ale zatiaľ nie je veľmi veľký a ako sa ukázalo, podporu obchodu Play získajú iba niektoré zariadenia s Chrome OS. Väčšina nových Chromebookov už má podporu pre Android aplikácie a Google teraz potvrdil, že to bude aj prípad všetkých nadchádzajúcich zariadení s Chrome OS.

Náš tip
Acer Chromebook R11: Konvertibilný a lacný | RECENZIA

acer chromebook r13_3

Samozrejme, niečo podobné sme mohli očakávať, no je fajn vidieť, že to Google myslí vážne. Spoločnosť teraz aktualizovala stránku podporu pre Chrome OS, kde jasne stanovuje, že všetky Chromebooky predstavené v roku 2017 a neskôr získajú podporu pre Android aplikácie. Pre budúcich majiteľov týchto zariadení to znamená samé výhody. Okrem toho by to mohlo ešte výraznejšie posilniť postavenie týchto zariadení na trhu. Zároveň by sa mohol zatraktívniť celý segment a prilákať tak ešte viac potenciálnych výrobcov.

Zdroj: Chrome OS Support via Android Police

23.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+