MojAndroid

Google potešil zrejme všetkých majiteľov počítačov so systémom Chrome OS,  keď počas svojej úvodnej prezentácie na konferencii Google I/O 2016 oznámil, že Chromebooky už čoskoro dostanú podporu pre obchod Play a aplikácie v ňom. Teraz sa ale niektorí používatelia búria, keďže Google zverejnil zoznam Chromebookov, ktoré dostanú podporu pre Android aplikácie a niektoré populárne modely v tomto zozname chýbajú.

Náš tip
Chromebooky po prvýkrát prekonali v predajoch MacBooky od Apple

Ako prvé dostanú podporu pre obchod Play modely Acer Chromebook R11, Asus Chromebook Flip a pochopiteľne aj Google Chromebook Pixel z roku 2015. Neskôr dostanú podporu pre Android aplikácie aj ďalšie počítače so systémom Chrome OS, pričom zoznam zariadení je pomerne dlhý a nájdete ho na tomto odkaze. Nenájdete tu ale množstvo zariadení, ktoré sú staré iba dva roky. Dokonca sa to týka aj niekdajšej vlajkovej lode Google Chromebook  Pixel z roku 2013, čo je naozaj trochu zvláštne.

acer-chromebook-14-3

Odôvodnenie Google je predvídateľné – spoločnosť chce zabezpečiť, aby pri sprístupnení obchodu Play pre Chrome OS mohli všetci používatelia bez obáv inštalovať všetky dostupné Android aplikácie. Ak by podporu získali aj staršie zariadenia, mohli by nastať výkonnostné problémy, ktoré chce Google týmto spôsobom obísť. Samozrejme, všetky nové Chromebooky, ktoré sa dostanú na trh odteraz, budú s obchodom Play plne kompatibilné. Čo si myslíte o tomto rozhodnutí Google? Súhlasíte s tým, alebo sa skôr prikláňate na stranu majiteľov nekompatibilných Chromebookov?

Zdroj: Google via Android Authority

20.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+