MojAndroid

Celý svet ostal včera prekvapený po tom, ako boli uverejnené informácie o reštrukturalizácii v spoločnosti Google. Nová materská spoločnosť Alphabet má zastrešovať všetky aktivity Google, a to vrátane vlastných produktov, ale aj rôznych vedľajších projektov, ktoré sa v posledných rokoch začali hromadiť. Zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že tento krok je od Google logický a v budúcnosti prinesie ovocie. Problémom ale môže byť fakt, že nemecký výrobca automobilov už vlastní ochrannú známku na značku Alphabet.

Alphabet spoločnosti BMW slúži ako poskytovateľ servisu pre väčšie podniky, ktoré vlastnia viacero automobilov od spoločnosti. Po právnej stránke pritom nie je žiaden problém v tom, aby dve rozdielne spoločnosti používali rovnaký názov. Podmienkou ale je, že si zákazníci nesmú tieto dve spoločnosti zamieňať kvôli rovnakému zameraniu. Keďže Google, resp. Alphabet zastrešuje také veľké množstvo aktivít, táto podmienka dodržaná nie je. Alphabet totiž produkuje vlastné autonómne automobily, čo môže jednoznačne spôsobiť zamieňanie týchto spoločností v očiach zákazníkov. Podľa New York Times teraz BMW zvažuje podniknutie právnych krokov.

Mierne nedorozumenie nastalo aj v prípade internetových domén. BMW totiž vlastní stránku alphabet.com, ktorá po predstavení noviniek od Google zaznamenala obrovské preťaženie. Google ale používa vlastnú doménu abc.xyz, a tak v tomto ohľade zrejme problém nie je.

Zdroj: The New York Times via engadget

12.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+