MojAndroid

Google dnes oznámil veľkú reštrukturalizáciu a predstavil novú materskú spoločnosť Alphabet. Tá bude zastrešovať všetky aktivity internetového giganta, vrátane vývoja autonómnych automobilov, vyhľadávania Google, doručovania tovaru dronmi a desiatky ďalších. Ide o jednu z najväčších zmien, ktoré Google od svojho založenia urobil. To sa prejavilo aj na hodnote akcií, ktoré po oznámení reštrukturalizácie, zvýšili svoju hodnotu o 6%.

Investorom sa krok Googlu očividne páčil a svoje urobila určite aj zmena vo vedení. Na stoličku CEO Googlu sa totižto posadil osvedčený Sundar Pichai, zatiaľ čo do vedenia novej spoločnosti sa dostali zakladatelia spoločnosti Google, Larry Page a Sergey Brin. Je to vítaná zmena po tom, ako sa rast príjmov spoločnosti v poslednom období spomalil. Po ohlásení posledných zmien sa kapitál spoločnosti zvýšil o 20 miliárd dolárov a v posledných týždňoch zaznamenala 20 percentný nárast hodnoty akcií.

A kde vlastne novú spoločnosť na webe nájdete? Zabudnite na URL adresy, ako alphabet.com alebo im podobné, webové sídlo nájdete na adrese abc.xyz.

screen-shot-2015-08-10-at-2-28-52-pm

Zdroj: techcrunch

 

11.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+