MojAndroid

Chatovacia aplikácia Allo od Google bude už čoskoro oveľa užitočnejšia. Hoci aplikácia toho ponúka skutočne veľa a pohodlne by mohla nahradiť iné komunikačné nástroje, u nás sa zatiaľ veľmi neuchytila. Zmeniť by to ale mohla webová verzia, ktorá by mala byť dostupná už čoskoro.

Náš tip
Allo 2.0 pridáva lepšie rýchle odpovede, podporu pre GIF klávesnicu a množstvo ďalšieho

Allo aj v prehliadači

Informoval o tom Amit Fulay, ktorý je vedúci vývoja aplikácií Allo a Duo od Google. Tvrdí, že vývojári už pracujú na webovej verzii aplikácie, ktorá by mala byť dostupná “o niekoľko týždňov”. Táto funkcia by mohla presvedčiť viacerých používateľov, aby dali aplikácii Allo šancu. Dnes už väčšina chatovacích aplikácií podporuje aj nejakú formu webového, alebo aspoň desktopového rozhrania a ak nová aplikácia túto funkciu nemá, presadí sa iba veľmi ťažko.

Pomôže webová verzia popularite chatovacej aplikácie?

Tým nechceme povedať, že z aplikácie Allo sa razom stane obľúbený titul iba vďaka webovej verzii. Na hodnote jej to ale určite neuberie. Je tiež dobré vidieť Google pracovať na svojich podarených, aj keď menej úspešných produktoch. Aplikácia Google Allo by bez problémov dokázala naplniť požiadavky väčšiny používateľov komunikačných nástrojov, no v súčasnosti má problémy presadiť sa na trhu, kde sú už teraz mnohí z nás nútení aktívne používať 3, 4, alebo aj viac chatovacích aplikácií. Hoci webová verzia je vítaná, budúcnosť, kde väčšina ľudí používa na komunikáciu Google Allo, je zrejme stále veľmi vzdialená.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Amit Fulay (Twitter) via Android Police

10.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+