MojAndroid

Komunikačná aplikácia Allo pri svojom predstavení vyvolala veľkú vlnu rozruchu. Pri samotnom predstavení ale nie celkom naplnila očakávania mnohých fanúšikov a zatiaľ zrejme nespôsobila také nadšenie, ako v spoločnosti Google dúfali. Zmeniť by to aspoň sčasti mohla aktualizácia na úplne novú verziu 2.0, ktorá prináša skutočne veľké množstvo vylepšení. Ak by čas sprístupnenia novej verzie od predstavenia samotnej aplikácie mal naznačiť, ako často bude aplikácia dostávať aktualizácie v budúcnosti, zrejme sa máme na čo tešiť.

Nové funkcie aj vylepšenia tých súčasných

Nová verzia prináša niekoľko vylepšených, ale aj úplne nových funkcie. Vylepšené boli najmä upozornenia. Teraz môžete odpovedať priamo z upozornenia bez nutnosti spustiť aplikácie a dozviete sa takto aj to, kto vám píše a zobrazená bude aj jeho fotografia.

allo-1

Okrem iného tiež pribudla podpora pre Android Wear, kde môžete odpovedať hlasom alebo použitím emoji. Allo teraz tiež podporuje funkciu priameho zdieľania, ktorá sa objavila v systéme Android Marshmallow. Ak ho už chvíľu používate, možno ste si všimli, že pri stlačení tlačidla Zdieľať napríklad pri obrázku v galérii sa okrem klasického zoznamu aplikácií zobrazí aj zoznam kontaktov priamo v aplikáciách. Takto môžete priamo zdieľať obsah konkrétnym ľuďom, ktorými sú vaše najčastejšie používané kontakty, a to bez toho, aby ste ich museli dodatočne hľadať v zozname. Túto užitočnú funkciu teraz podporuje aj aplikácia Allo.

allo-2

Exkluzívne novinky pre Android Nougat

Fanúšikovia vtipných GIF animácií sa tiež potešia tomu, že aplikácia teraz podporuje aj posielanie GIF animácií priamo z tých klávesníc, ktoré majú túto funkciu zabudovanú. Medzi ne patrí aj klasická Google klávesnica, kde môžete túto funkciu využívať naplno. Okrem toho pribudlo ešte niekoľko ďalších funkcií.

V systéme Android Nougat, alebo aspoň na zariadeniach Google Pixel a Pixel XL, môžete využívať funkciu dlhého stlačenia ikony na domovskej obrazovke pre vytvorenie novej konverzácie. Pribudla aj funkcia pre zobrazovanie dôležitých upozornení v inkognito móde či oficiálna podpora pre multi-window. Noviniek je tak viac než dosť a možno aj tieto nové funkcie budú dostatočným lákadlom pre to, aby ste aplikácii Allo dali šancu. Aktualizácia je aj v tomto prípade uvoľňovaná postupne, no ak nechcete čakať na jej dostupnosť v obchode Play, môžete si ju stiahnuť aj prostredníctvom odkazu na APK súbor.

Allo 2.0 – odkaz na stiahnutie APK súboru

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Police

27.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+