MojAndroid

Gmail je najpoužívanejším e-mailovým klientom na svete. Stále sa vyvíja a pribúdajú nové a nové funkcie. Onedlho bude obsahovať jednu špecialitku. Dokáže ohodnotiť úroveň vašej gramatiky a navrhnúť opravy nielen slov, ale aj celých viet. Spoločnosť Google o tom informuje vo svojom blogu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

 

Podobnú funkciu už teraz Gmail obsahuje. Ak napíšete nejaké slovo nesprávne, podčiarkne ho namodro a vy máte možnosť opraviť ho. Teraz sa k funkcii pridá aj umelá inteligencia, ktorá bude vedieť vyhodnotiť nielen samotné slová, ale aj celé vety. Dokáže vás upozorniť na nesprávne napísané slovné spojenia či gramatické chyby. Chýbať nebudú ani návrhy možných úprav, z ktorých si môžete jednoducho vybrať.

Užitočná novinka

Funkcia ideálna pre tých, ktorí si s gramatikou veľmi nerozumejú. Pomôcť by to malo aj používateľom, ktorí denne napíšu veľa e-mailov. Čím viac e-mailov napíšete, tým menej ste sústredení a vzniká tu väčšie riziko prípadnej chyby. Pomôcť by to mohlo aj používateľom, ktorí píšu e-maily v cudzom jazyku a možno neovládajú gramatiku na 100 percent.gmail oprava gramatiky

Funkcia bude spočiatku dostupná len pre G Suite účty približne od polovice septembra a bude prednastavená. Samozrejmosťou je aj možnosť jej vypnutia. O dostupnosti pre účty, ktoré nevyužívajú G Suite, sa zatiaľ spoločnosť nezmienila.

Náš tip
Gmail tiež dostane tmavý režim, Google na tom už pracuje
22.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+