MojAndroid

E-mailová služba Gmail od Google je dobre známa. Dostupná je ako internetová doména aj aplikácia pre Android a iOS. V dnešnej dobe gest nechcel Gmail zaostať, preto ste doteraz mohli posunom mailu v aplikácii mail archivovať. To sa dnes ale mení, lebo nové gestá budú prispôsobiteľné pre každého používateľa.

Náš tip
Ako prejsť na nové Gmail rozhranie? | NÁVOD

Gestá hýbu svetom

Dnešný svet sa snaží veci zjednodušovať. Výrobcovia telefónov sa snažia vyrábať telefóny, z ktorých má majiteľ pri ich používaní radosť. Vývojári aplikácií sa zase snažia, aby všetky funkcie ich aplikácie boli dostupné na pár krokov. Gestá sa stali mimoriadne využívanými hlavne po tom, čo Apple predstavil nový iPhone X. Ten totiž celý ovládate gestami. No a Google nechce v žiadnom prípade zaostávať a do nového operačného systému Android P zakomponoval podobné gestá.

Gmail prináša podporu prispôsobenia svojich gest
Gmail prináša podporu prispôsobenia svojich gest

Ani s Gmailom to nie je inak a už dlhšiu dobu poskytoval jednoduché gesto: potiahnutím mailu do strany ste ho automaticky archivovali. No nie každý chce s mailom robiť práve to, že ho archivuje. Google to zobral do úvahy a vydal na svoju mailovú aplikáciu novú aktualizáciu.

Náš tip
Nový Gmail bude už budúci mesiac k dispozícii pre všetkých

Konečne viac možností

Gmail teda konečne podporuje prispôsobenie pohybov. Hoci pohyby stále zostali iba dva (posun doprava a doľava), konečne môžu znamenať presne to, čo používateľ potrebuje najčastejšie. Jednoduchým pohybom tak môžete mail vymazať, označiť ako prečítaný/neprečítaný, presunúť, stíšiť upozornenie na prečítanie neskôr, alebo archivovanie. Nové možnosti prispôsobenia sú súčasťou najnovšej aktualizácie.

Náš tip
Smart Compose: automatické dopĺňanie textu e-mailu | Google I/O

Pokiaľ si chcete nastaviť tieto nové vylepšenia, choďte v aplikácii Gmail do sekcie Nastavenia>Všeobecné nastavenia>Akcie pohybu a nastavte si gestá podľa vlastného výberu. A pokiaľ ešte nemáte nainštalovanú najnovšiu verziu aplikácie, neváhajte využiť widget nižšie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Páčia sa vám nové možnosti prispôsobenie? Očakávali ste už dlhšiu dobu takúto aktualizáciu? Zanechajte nám svoj postoj v našej diskusii.

10.6.2018
Zdroj: Android and Me

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+