MojAndroid

Garmin v posledných mesiacoch predstavuje jeden model smart hodiniek za druhým a teraz oznámil ďalšiu generáciu svojich hodiniek, ktoré sú primárne určené pre potápačov. Podľa portálu DiveMagazine dostal model Garmin Descent Mk3/MK3i AMOLED displej, ktorý bude pod vodou veľmi dobre čitateľný.

Garmin Descent Mk3
Garmin Descent Mk3 | Zdroj: Garmin

Napriek AMOLED displeju skvelá výdrž batérie

Séria Garmin Descent Mk3 sa dodáva v dvoch veľkostiach – 43 mm a 51 mm. Obidve verzie sú vybavené dotykovým AMOLED displejom chráneným puzdrom s kovovými nepriepustnými tlačidlami. Vďaka nemu sa môže potápač ponárať až do hĺbky 200 metrov pri výdrži batérie až 48 hodín respektíve 66 hodín v režime ponoru.

Garmin Descent Mk3
Garmin Descent Mk3 | Zdroj: DiveMagazine.com

Bežná výdrž je 10 dní (4 dní s Alway-on displejom) v prípade 43 mm modelu a 25 dní (10 dní s Alway-on displejom) s prípade 51 mm modelu. Väčší model ma navyše LED svietidlo, takže sa potápač nestratí ani v temných hĺbkach. Nástroje zahŕňajú viacero režimov potápania, mapy DiveView a skóre pripravenosti na potápanie, ako aj širokú škálu športových aktivít nad aj pod hladinou.

Extrémne hodinky za extrémnu cenu

Hodinky zmerajú srdcový tep, okysličenie krvi, dýchanie, stres a dokážu sledovať spánok. Nechýba GPS s technológiou SatIQ  a vstavanými mapami, kompas, teplomer, výškomer aj snímač hĺbky. Konektivitu obstaráva Bluetooth, ANT+, Wi-Fi alebo SubWave. Pripojíte sa s nimi napríklad aj k trenažéru alebo poslúžia na diaľkové ovládanie kamery Garmin Virb.

Garmin Descent Mk3
Garmin Descent Mk3 a vysielač Descent T2 | Zdroj: DiveMagazine.com

Prítomné sú aj platby Garmin Pay cez NFC čip. Aplikácia pre párovane so smartfónov je k dispozícii pre Android a iOS. Z nich následne zobrazia notifikácie, predpoveď počasia a ďalšie informácie. Cena smart hodiniek Garmin Descent Mk3/MK3i začína na sume 1200 eur a končí na sume 1600 eur podľa veľkosti a materiálov. K dispozícii je aj ponuka najvyššieho 51 mm modelu s potápačským vysielačom Descent T2 za 1900 eur

Náš tip
Vyhrajte špičkový iRobot Roomba Combo j5 | NAY Android Roka 2023
18.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+