MojAndroid

Garmin je producentom špičkových hodiniek do terénu. Stránka Phone Arena informuje o predstavení prémiových modelov Garmin Epix Pro a Fenix 7 Pro. Čo prinášajú aktuálne najlepšie inteligentné hodinky tejto značky?

Garmin Epix Pro

Novopredstavené Garmin Epix Pro s prevedeniach s priemerom 42 mm, 47 mm a 51 mm. Ponúkajú farebný AMOLED displej, odolnú konštrukciu a veľmi dobrú výdrž batérie. Displeje všetkých predstavovaných kúskov podporujú zobrazovanie v červenej farbe pre zníženie námahy očí v tme. Červené svetlo totiž nerozťahuje zreničky a zrak používateľa sa tak nebude musieť opätovne prispôsobovať tme.

Garmin Epix Pro Fenix 7 Pro
Garmin Epix Pro a Fenix 7 Pro | Zdroj: Garmin.com

Novinka prichádza aj s optimalizovaným snímačom tepu, predpoveďou počasia priamo v mapách či vstavanými športovými režimami pre futbal, basketbal, raketové športy, jazdu na koni a mnoho ďalších. Cena Garmin Epix Pro začína na 900 amerických dolároch, čo ich zaraďuje k tým najprémiovejším smart hodinkám na trhu. K dispozícii je aj Sapphire Edition s veľmi odolným sklíčkom, ktorá je samozrejme drahšia.

Garmin Fenix 7 Pro

Séria Garmin Fenix 7 Pro je k dispozícii vo veľkostných verziách 42 mm, 47 mm a 51 mm. Výrobca predstavil aj Sapphire Edition týchto hodiniek. Ich cena je stále vysoká, no sú lacnejšie ako novopredstavené modely z radu Garmin Epix Pro. Konkrétnejšie sa budú predávať za čiastku začínajúcu na úrovni 800 amerických dolároch (750 €). Tieto hodinky sa môžu pochváliť potenciálne až 37-dňovou výdržou batérie v režime smart hodiniek vďaka solárnemu nabíjaniu. V “expedition mode” majú pritom vydržať až 139 dní.

Garmin Epix Pro Fenix 7 Pro
Garmin Epix Pro a Fenix 7 Pro | Zdroj: Garmin.com

Ďalej sa vyznačujú vstavaným LED svietidlom, ktoré sa počas nočných výprav alebo pre prípady hľadania predmetov v tme môže naozaj hodiť. Samotná obrazovka typu MIP bola prepracovaná na zlepšenie viditeľnosti v interiéri bez toho, aby bola ovplyvnená čitateľnosť na priamom slnku. Hodinkám Garmin Fenix 7 Pro nechýbajú dôležité funkcie na sledovanie športových aktivít či monitorovanie srdcovej frekvencie, ktorými disponujú i konkurenčné Garmin Epix.

Garmin Fenix 7 Pro LED svietidlo
Garmin Fenix 7 Pro – LED svietidlo | Zdroj: Garmin.com

Konkurencia

Konkurenciou pre najnovšie hodiny Garmin môžu byť napríklad Samsung Galaxy Watch5 Pro, Apple Watch Ultra či staršia generácia hodiniek firmy Garmin, ako napríklad model Fenix 7X Pro Sapphire Solar.

Samsung Galaxy Watch5 Pro
Samsung Galaxy Watch5 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Náš tip
Súťaž | MôjAndroid oslavuje 13 rokov, vyhrajte skvelé smart ceny
1.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+