MojAndroid

Samsung sa vždy snaží udržať svoje zariadenia čo najaktuálnejšie a v rámci aktualizácií im prináša čo najviac nových funkcií. Výrobca nezabúda ani na nositeľnú elektroniku a pre svoje hodinky Galaxy Watch Active2 priniesol aktualizáciu, ktorá ich obohatí o množstvo ďalších zaujímavých vychytávok.

Náš tip
Opýtali sme sa šéfa Samsungu: Toto sú odpovede na najčastejšie kladené otázky
Náš tip
Akcia: Stiahnite si zadarmo ikony, živé pozadia, aplikácie a hry pre svoj Android smartfón

Podrobná analýza behu pre Galaxy Watch Active2

Prvou novou funkciou je analýza behu. Vďaka nej ponúknu hodinky podrobné informácie o behu, ako napríklad asymetria, pravidelnosť, alebo kontakt so zemou. Hodinky taktiež ukazujú aj hodnoty VO2 max, čo je ukazovateľ maximálneho množstva kyslíka, ktoré môže človek spotrebovať pri intenzívnom cvičení. Je to bežné meranie používané na určenie výkonnosti športovca, ktoré dokáže sledovať pokrok a pomôcť vám zlepšiť vašu vytrvalosť.

Galaxy Watch Active2

Funkcia detekcie pádu

Druhou pridanou funkciou je detekcia pádu, ktorá vám pomôže dávať pozor na vašich najbližších aj vtedy, keď nie ste spolu. Pri zistení potenciálneho pádu dostanete upozornenie s výberom vyslania SOS signálu a zrušenia. SOS signál budete môcť vyslať až štyrom prednastaveným kontaktom.

Samsung Galaxy Watch Active 2

Intuitívnejšie komunikovanie

S novou aktualizáciou prichádza aj vylepšenie komunikácie. Vďaka aktualizácii budete môcť vidieť emotikony a fotografie nachádzajúce sa v správe. Pomocou funkcie Smart Reply vám budú ponúknuté rýchle odpovede a to aj na základe pokročilej analýzy fotografií.

Galaxy Watch Active2

Po prečítaní textovej správy sa vám taktiež zobrazí namiesto jednej správy celá časť konverzácie, aby ste vedeli, o čo v správe ide. Podľa informácií na portáli news.samsung.com, bude taktiež možnosť odpovedať na správy pomocou Emoji AR alebo Bitmoji nálepiek.

Dlhý screenshot a rýchlejší prístup k hudbe

Ďalšou zmenou je spôsob zobrazenia zoznamov skladieb. Tie budú vďaka novej aktualizácii oveľa prístupnejšie, keďže dostať sa k nim budete môcť takmer okamžite.

Galaxy Watch Active2

Hodinky Galaxy Watch Active2 budú po aktualizácii podporovať funkciu dlhej “rolovacej” snímky obrazovky. V prípade, že z inteligentných hodiniek urobíte snímku obrazovky, tá sa automaticky odošle ako obrázok do galérie vášho smartfónu. Týmto spôsobom môžete snímať napríklad konverzácie, alebo informácie o cvičení a rýchlo ich uložiť pre následné zdieľanie.

Náš tip
Recenzia Samsung Galaxy Note 20: Keď luxus ustúpi racionalite

Náš tip
Samsung už testuje One UI 3 spolu s Androidom 11
11.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+