MojAndroid

Mnohí z vás si určite pamätajú na Samsung Galaxy Note 7 a jeho problémy s batériou, ktorá vybuchovala. Kórejský výrobca musel všetky tieto modely nakoniec stiahnuť z trhu. Odvtedy Samsung predstavil ďalšie výborne vybavené vlajkové lode a tento problém sa už nezopakoval. Až doteraz.

Note 9 mal horieť vo výťahu

Svetom koluje správa o tom, že najnovší Samsung Galaxy Note 9 vraj vzbĺkol v kabelke Diane Chung z Long Islandu. Tá si spomína na to, že jej smartfón bol predtým veľmi horúci. Stalo sa to 3. septembra. Následne sa rozhodla odložiť ho do kabelky. Odtiaľ sa neskôr začal ozývať čudný zvuk a bolo vidieť aj hustý dym vychádzajúci z kabelky. Incident sa stal vo výťahu, pričom dym zo smartfónu ho dokázal naplniť celý. Následne po otvorení dverí ho odhodila, telefón bol už v plameňoch. Po niekoľkých sekundách ho jeden z prítomných zdvihol a hodil do vedra s vodou. Zatiaľ sa však neobjavili žiadne fotky z incidentu.

Žaloba je už na stole

Pani Chungová už stihla na Samsung podať žalobu, v ktorej žiada zatiaľ nezistené množstvo peňazí a zákaz predaja Samsungu Galaxy Note 9. Nepotvrdili sa žiadne zdravotné ťažkosti či popáleniny.

Vyzerá to na zatiaľ jediný incident, ktorý sa s týmto smartfónom stal. Samsung sa už vyjadril, že o incidente vie a je vo fáze vyšetrovania. Spoločnosť taktiež informovala o tom, že zatiaľ žiadne podobné sťažnosti na Note 9 neeviduje.

Oficiálne vyjadrenie Samsungu znie takto:

„Spoločnosť Samsung berie bezpečnosť zákazníkov veľmi vážne a stojí si za kvalitou miliónov používaných zariadení Galaxy. Nedostali sme žiadne hlásenia o podobných udalostiach týkajúcich sa zariadenia Galaxy Note9 a tento prípad vyšetrujeme.“

Náš tip
Samsung Galaxy Note 9 získal výborné skóre v DxOMark. Umiestnil sa v TOP 3
 • Vlado

  ešte že mali poblízku vedro s vodou a pani len tak odhodila horiaci telefón bez popálenín

  • Lendo

   A este ziada zakaz predaja….😂🤣

 • Hmm

  Hlavne že už stihla podať žalobu a ziažia nezistené množstvo peňazí…

 • Argentum

  Uvidíme ako to opäť niektorí investigatívni novinári nafúknu. Ak však zhorí iPhone tak je to správička na 27 strane pod čiarou :) . Úplne ako slovenské spravodajstvo :)

 • Peter Vaper

  Telefon bol v plamenoch a potom po par sekundach ho niekto hodil do vedra s vodou…
  Ten kto pisal a po nom prekladal clanok… je na zamyslenie ci premyslali nad tym co robia.

 • WTF

  Dobrý nápad… Vyjde nový note podpalim ho a za žalujem Samsung…
  A budu cvakat..

+