MojAndroid

Známy portál zaoberajúci sa testovaním fotoaparátov a najmä kamier v smartfónoch si zobral na mušku novú vlajkovú loď Samsung Galaxy Note 9. Ten je výnimočný hneď v niekoľkých smeroch a nezaostáva ani po stránke fotoaparátu. DxOMark ho ohodnotil ako jeden z najlepších, pričom mu patrí delené druhé miesto s HTC U12+.

Duálny fotoaparát v akcii

Samsung Galaxy Note 9 ponúka na prvý pohľad iba mierne zlepšenia oproti minulej generácii, ako aj oproti modelu S9+. Nájdeme tu duálny 12MP fotoaparát, v ktorom jeden snímač má dlhšiu ohniskovú vzdialenosť a je schopný zachytiť fotografie s 2-násobným bezstratovým priblížením. Dvojica objektívov sa tiež stará o dosiahnutie umeleckého efektu rozmazaného pozadia pri portrétoch.

Novinkou je použitie umelej inteligencie. Tá rozozná fotografovanú scénu a prispôsobí tomu nastavenia a zároveň vás upozorní na nepodarenú predchádzajúcu fotografiu, napríklad keď niekto žmurkol alebo keď je záber rozmazaný.

Vynikajúci výsledok

Všetky tieto funkcie stačili novému Note 9 na delené druhé miesto – hneď za Huawei P20 Pro. V teste fotoaparátu získal Note 9 až 107 bodov, čím dokonca o bod predbieha HTC U12+. To má však o bod viac v teste videa (95 pri HTC vs 94 pri Note 9), a tak je výsledkom delená druhá pozícia. Ide tak o vynikajúci výsledok, pričom testeri ocenili najmä výborný kontrast a schopnosť správne vybalancovať úroveň detailov s úrovňou šumu na fotografii. Note 9 si zaslúžil pochvalu aj za veľmi rýchly a kvalitný autofocus, ako aj dobré video. Naopak, medzi zápory patrí vyšší výskyt rôznych artefaktov na fotografii či strata detailov v najjasnejších a najtmavších častiach fotografie.

Náš tip
Ako fotí Samsung Galaxy Note 9 | FOTOmánia
11.9.2018
Zdroj: DxOMark

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+