MojAndroid

Portál 9to5Google priniesol podrobnosti o nových hodinkách, ktoré zaručene potešia všetkých milovníkov športových hodiniek. Vznikli vďaka spojeniu značiek Fitbit a Google, a aj keď to chvíľu vyzeralo, že sa tomuto spojeniu dariť nebude, po dvoch rokoch tu máme modely Fitbit Versa 4 a Fitbit Sense 2.

Fitbit Sense 2 a Fitbit Versa 4 sú v mnohých veciach podobné svojim predchodcom, nakoľko stále využívajú Fitbit OS či ponúkajú niekoľkodňovú výdrž batérie a pokročilé fitnes záznamy. Oboje hodinky zdieľajú aj podobný dizajn a líšia sa hlavne zabudovanými senzormi.

Fitbit Sense 2
Fitbit Sense 2 | Zdroj: Fitbit

Pri Fitbit Versa 4 ide o fitnes hodinky, ktoré slúžia na zaznamenávanie bežných aktivít, ako napríklad počítanie krokov, podporu na sledovanie tréningov, pozorovanie srdcového tepu a spánku, SpO2 a ďalšie, zatiaľ čo Fitbit Sense 2 pridáva do balíka podporu EKG. Sense 2 taktiež ponúkajú novinku “Body Response”, čiže senzor ktorý sleduje elektrodermálnu aktivitu, vďaka ktorej jednoducho zistíte a zaznamenáte všetok stres, ktorý počas dňa zažívate.

Dotykové tlačidlá sa zmenili na fyzické

Najväčšiu zmenu, ktorú si budete môcť všimnúť na hardvéri oproti predošlým modelom, je to, že Fitbit sa zbavil dotykových tlačidiel z predošlého modelu Fitbit Versa 3 a nahradil ich ich fyzickými tlačidlami, na ktoré musíte kliknúť. Poloha tlačidla sa taktiež trochu zmenila, je totiž to umiestnené vyššie, aby bolo jednoduchšie naň dosiahnuť. Spoločnosť Fitbit tiež zmienila, že model Sense 2 je o 10% tenší a 15 % ľahší v porovnaní s predošlou generáciou aj napriek použitiu rovnakých senzorov a batérie.

Fitbit Sense 2
Fitbit Sense 2 | Zdroj: Fitbit

Väčšími zmenami si Fitbit Sense 2 a Fitbit Versa 4 prišli pri softvéri, kde je prítomnosť Googlu značne citeľná – nájdete tu napríklad podporu pre Google Peňaženku.

Pozor, prichádza Google Pay

Smart hodinky Fitbit podporujú NFC mobilné platby už niekoľko rokov, no teraz prichádza veľká zmena, ktorá bola tak trochu očakávaná. Nové hodinky Fitbit prichádzajú s podporou Google Pay. Fitbit Pay zatiaľ ostáva v modeli Fitbit Charge 5 a starších modeloch. To, či dostanú aktualizáciu s podporou Google Pay, zatiaľ nevieme.

Fitbit Versa 4
Fitbit Versa 4 | Zdroj: Fitbit

Okrem aplikácie Peňaženka je vplyv Googlu cítiť aj v používateľskom rozhraní. Ako bolo spomenuté, tieto smart hodinky nebežia na klasickom Wear OS, ale na vlastnej Fitbit platforme. Tento rok bol dizajn tejto platformy pozmenený, aby bol o niečo viac podobný Wear OS, vrátane prispôsobiteľných dlaždíc, ktorými Wear OS debutoval pred niekoľkými rokmi. Widgety viete vytvoriť jedine z predinštalovaných aplikácií, ktoré vám poskytnú najkorektnejšie informácie. Knižnica aplikácií je taktiež veľmi podobná predchádzajúcemu Wear OS 3. V hodinkách sa budú nachádzať aj Google Mapy, no dátum ich príchodu zatiaľ nie je známy. Podpora Google Asistenta sa zatiaľ nespomína.

Rovnako, ako Fitbit Sense a Versa 3, aj táto nová generácia má dosiahnuť celkovú výdrž batérie približne 5-6 dní v závislosti od používania. Tento rok by malo byť rýchlejšie aj nabíjanie, pričom Fitbit sľubuje celodennú výdrž už za 12 minút nabíjania.

Fitbit Sense 2 a Versa 4: Cena

Cena hodiniek Fitbit Versa 4 sa začína na 229,95 € a k zakúpeniu sú vo štyroch farbách – grafitovej, platinovej, piesočnato ružovej a malinovo ružovej. Pri Fitbit Sense 2 je cena nastavená na 299,95 € a nájdete ich v troch farbách – grafitovej, mesačnej bielej a hliníkovej. S oboma inteligentnými hodinkami dostanete ako darček predplatné programu Fitbit Premium na 6 mesiacov zadarmo.

Konkurencia

Konkurencia je v tejto cenovej kategórii silná. Fitbit sa bude spoliehať najmä na silu značky, spojenie s Googlom a prepracovanú aplikáku. Tú však ponúka napríklad aj Huawei Watch GT 3 Pro a zaujímavou alternatívou je Garmin vívoactive 4. Pre tých, ktorí potrebujú odolnejšie hodinky, tu máme napríklad Amazfit T-Rex 2. A zabudnúť nesmieme ani na minuloročný, no stále schopný model Samsung Galaxy Watch4 s Wear OS 3.

Huawei Watch GT 3 Pro
Huawei Watch GT 3 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg
Náš tip
Garmin Enduro 2: Najvybavenejšie smart hodinky pre športovcov s extrémne dlhou výdržou
25.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+