MojAndroid

Spoločnosť Garmin predstavila nové smart hodinky Garmin Enduro 2, ktoré už pri  pohľade na špecifikácie pripomínajú vylepšenú verziu najvyššieho modelu Garmin Fenix 7X Solar.

Garmin Enduro 2 má ešte lepšiu výdrž než Fenix 7X Solar

Enduro 2 má vláknom vystužené polymérové ​​puzdro s titánovým zadným krytom a titánovým rámom s veľkosťou 51 milimetrov. Od modelu Fenix 7X Solar sa líši len výkonnejším LED svetlom pre nočné svietenie a dlhšou výdržou. Tá je až 34 dní v bežnom režime (v prípade Fenix 7X Solar to bolo 28 dní) a 46 dní s podporou solárneho panelu. K jeho funkčnosti však musíte hodinky vystaviť aspoň na 3 hodiny svetlu s intenzitou 50 000 luxov.

Garmin Enduro 2 | GizmoChina.com

Režim šetrenia batérie predlžuje tieto hodnoty až na 550 dní. Na prednej strane je 1,4-palcový farebný transflektívny LCD dotykový displej s rozlíšením 280 x 280 pixelov. Samozrejme je pokrytý zafírovým sklíčkom pre väčšiu odolnosť. Konektivitu zabezpečuje Wi-Fi, Bluetooth a ANT+. Hodinky podporujú aj Garmin Pay.

LED svetlo poslúži pri nočných športoch alebo ceste na WC | Zdroj: GSMArena.com

Odolnosť a množstvo fitness funkcií

Hodinky sú dodávané s viacpásmovým GNSS so SatIQ – užitočnou funkciou, ktorá vyberá iba energeticky najefektívnejší signál GPS v snahe predĺžiť výdrž batérie. Ďalej disponujú 32 GB úložiskom, ktoré dokáže uložiť až 2 000 skladieb a odolnosťou voči vode 10 ATM. Nechýba snímač srdcovej frekvencie Garmin Elevate v4), SpO2, monitorovanie spánku a stresu spolu s množstvom ďalším funkcií na sledovanie kondície.

Napríklad funkciu PacePro, čo je stratégia tempa na preteky, kedy vám hodinky ukazujú tempo, ktorým by ste mali bežať (berie do úvahy aj prevýšenie), aby ste dosiahli cieľového času. Funkcia ClimbPro zase zobrazuje graf prevýšenia, vzdialenosť do ďalšieho kopca a koľko výškových metrov prekonáte. Hodinky Garmin Enduro 2 môžete zakúpiť na oficiálnych stránkach Garminu za cenu 1099 eur.

Konkurencia

Garmin Enduro 2 má svojej kategórii športových hodiniek a cene veľmi úzku konkurenciu okrem spomínaných Garmin Fenix 7X Solar to môžu byť napríklad Coros Vertix 2.

Náš tip
Recenzia Sony Xperia 1 IV: Rozporuplná vlajková loď za veľa peňazí

16.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+