MojAndroid

Na nekalé praktiky podvodníkov tentokrát upozorňuje Finančná správa, ktorá na sociálnej sieti zverejnila varovanie. Zachytila množstvo e-mailov, ktoré ponúkajú náhodným ľuďom peniaze priamo od Finančnej správy.

Nemali by ste prehliadnuť:

Podvodné e-maily informujú o tom, že po preskúmaní vašich príjmov máte nárok na získanie zaujímavej sumy peňazí. V screenshote, ktorý úrad zverejnil, ide o sumu 319,20 €. Jediné, čo musí potenciálna obeť urobiť, je prihlásiť sa na falošnej stránke Finančnej správy zadaním vopred vygenerovaného hesla.

Finančná správa síce neuvádza, ako konkrétne prebieha podvod, no vzhľadom na predchádzajúce skúsenosti to je pomerne jasné. Obeť sa akože prihlási na stránke, ktorá od nej následne vyžiada údaje z platobnej karty, aby mohla prebehnúť transakcia. Pamätajte, že na to, aby ste od niekoho prijali peniaze, nie sú tieto údaje potrebné. Úplne stačí číslo účtu.

Ďalším nebezpečným spôsobom, ako dokáže útočník svoju obeť oklamať, je vyžiadanie prihlasovacích údajov od internet bankingu. V takomto prípade získa kompletný prístup ku všetkým financiám, ktoré na účte máte a bez problémov s nimi môže manipulovať.

Náš tip
WhatsApp razantne zmení dizajn. Takto bude vyzerať

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+