MojAndroid

O tom, že aplikácia WhatsApp zmení svoj dizajn, vieme už nejaký ten týždeň. Portál wabetainfo teraz ukázal, ako bude po novom vyzerať. Cieľom spoločnosti Meta, ktorá četovaciu aplikáciu vlastní, je, aby vyzerala modernejšie a čistejšie. Doteraz sme mali možnosť vidieť len domovskú obrazovku nového rozhrania, nové screenshoty ukazujú ďalšie jeho elementy.

nove rozhranie whatsapp
Zdroj: wabetainfo

Nové rozhranie je stále vo vývoji a kedy presne sa dočkáme aktualizácie, ktorá ho prinesie, zatiaľ nie je známe. Ponúkne nové ikony, farby, vylepšený tmavý režim a omnoho viac. Dominantnou farbou bude zelená, a to v svetlom aj tmavom režime. Nové prostredie by malo prísť na zariadenia s operačným systémom Android aj iOS.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot

Nový dizajn aplikácie WhatsApp. Čo sa zmení?

5.9.2023

Obľúbená chatovacia aplikácia veľkého počtu z nás počas rokov prešla mnohými aktualizáciami. Aj napriek tomu, že spadá pod kontroverznú spoločnosť Meta, jej popularita v porovnaní s posledným rokom stúpla o 15 %. V uplynulých mesiacoch sa snažili vyrovnať v niektorých funkciách aplikácii Zoom a to hlavne vylepšovaním možností pre konferenčné hovory a videohovory. Najnovšie sme sa dozvedeli, že WhatsApp chystá veľkú zmenu dizajnu. Informuje o tom internetový portál PhoneArena.

Zmení sa rozloženie farieb

Keď si dnes otvoríte aplikáciu WhatsApp, farebné rozloženie samozrejme závisí od šablóny a témy, ktorú máte nastavenú. Horná lišta sa však zobrazuje v zelenej farbe a spodná časť s četmi je biela. Práve tento dizajn by mal byť jednou z hlavných zmien. Po novom by mala byť aplikácia celá v bielom a zelené ostane iba logo na vrchu. 

WhatsApp nový dizajn
WhatsApp nový dizajn | Zdroj: PhoneArena

Vyššie vidíte obrázok, ktorý má zobrazovať pripravovanú aktualizáciu. Okrem zmeny farieb pozorujeme aj pridanie jednej menu ikony na vrchu. Novinkou je aj filtrovanie prijatých správ do niekoľkých kategórií: všetky, neprečítané, osobné a biznis. Ikony na spodnej časti obrazovky tiež zmenili pozíciu, pôvodne sa nachádzali na vrchu.

Podľa dostupných informácií sa táto zmena chystá na Android a rovnako aj na iOS. Spoločnosť sa teda snaží zosúladiť vzhľad aplikácie na oboch obľúbených operačných systémoch. Obe verzie by sa mali držať zásad Material Design 3. Ide o najnovšiu verziu open-source dizajnového systému od Google. Jeho súčasťou sú dynamické odtiene farieb, typografia a iné prvky, potrebné pre vytvorenie ideálnejšieho používateľského rozhrania.

Náš tip
Meta možno spustí platené verzie Facebooku a Instagramu. Čo prinesú?

28.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+