MojAndroid

Pojem smart home, či po našom inteligentné domácnosti, budeme v najbližšej dobe počuť čoraz častejšie. Zatiaľ čo v minulosti sa pri tejto téme dali rozoberať iba jednotlivé zariadenia, ktoré fungovali na vlastných systémoch a princípoch, dnes existujú celé platformy pre inteligentné domácnosti, ktoré zastrešujú nielen softvérovú, ale aj hardvérovú časť. Jednou z najzaujímavejších je aj Fibaro, o ktorom vám povieme viac v tomto článku.

fibaro-center
Takto vyzerá “mozog” systému Fibaro. Na obrázku model Home Center 2.

Systém Fibaro dokáže zmeniť ktorúkoľvek domácnosť na inteligentnú. Celá platforma je založená na bezdrôtovom štandarde Z-wave, ktorý dokáže ovládať všetky produkty, ktoré Fibaro ponúka na predaj. Hlavnou výhodou tohto systému je možnosť ovládať domácnosť odkiaľkoľvek na svete vďaka pekne spracovanej mobilnej aplikácii pre mobilné zariadenia. Tá je prepojená s centrálnou jednotkou, ktorá je umiestnená u vás doma a má prístup k internetu.

Fibaro môžete ovládať aj z vášho PC, kde máte prístup k všetkým jeho funkciám.
Fibaro môžete ovládať aj z vášho PC, kde máte prístup k všetkým jeho funkciám.

Fibaro dokáže fungovať dvomi spôsobmi – manuálne a automaticky. Príkazy do systému môžete zadať vy sami, prípadne necháte systém, aby sa riadil pomocou senzorov a GPS polohy. Celý systém môžete nastaviť tak, aby vám ešte predtým, ako prídete domov, vyvetral domácnosť, zapol kúrenie alebo klimatizáciu, odtiahol závesy, rozsvietil príjazdovú cestu a dokonca otvoril aj bránu a vchodové dvere. Všetky tieto úkony sú založené na zariadeniach, ktoré Fibaro v rámci riešenia pre inteligentné domácnosti ponúka.

So systémom Fibaro môžete ovládať celý dom priamo z mobilu, a to aj hlasovými príkazmi (zatiaľ iba v angličtine a poľštine, keďže ide o spoločnosť z Poľska). O zmenách vo vašej domácnosti vás informujú notifikácie na mobilnom zariadení a vy môžete na diaľku ovládať svetlá, teplotu, vlhkosť, či bezpečnostný systém vo vašej domácnosti. Okrem toho máte prehľad aj o všetko, čo sa u vás doma deje a viete aj to, koľko energie spotrebúvate (vďaka inteligentným zásuvkám). Fibaro je naozaj prepracovaný systém, ktorý ponúka jedno z najkomplexnejších riešení pre inteligentné domácnosti. Viac informácií o tejto platforme nájdete na oficiálnych webstránkach Fibaro, ktoré sú dostupné v češtine. Nabudúce vám opíšeme, aké všetky produkty pre smart home táto spoločnosť ponúka.

 

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
13.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+