MojAndroid

Riaditeľka sekcie pre video vo Facebooku – Fidji Simo – zverejnila v týchto dňoch zaujímavé štatistiky. Tie hovoria o tom, že každé piate video, ktoré sa zdieľa na Facebooku, je “live”. Facebooku sa tak vracajú investície, ktoré vrazil do tohto segmentu a svojim konkurentom dokazuje, že aktuálny obsah je pre používateľov naozaj príťažlivý.

Od roku 2015 sú živé videá jedným z hlavných cieľov Facebooku a za 2 roky urobili značný pokrok. Len za posledný rok sa zvýšil čas, ktorý ľudia strávia sledovaním živých videí, na štvornásobok. Je jedno, či video pochádza zo stránky, ktorú používatelia Facebooku sledujú alebo od ich priateľov – ide o formát, ktorý sa v poslednom období stal nesmierne zaujímavým. V ďalších mesiacoch sa chce Facebook zamerať na pritiahnutie viacerých producentov videí a populárnych osobností, ktorých chce “vylákať” z platforiem, ktoré nevlastní (napríklad Snapchat). Dôkazom toho je aj nový spôsob live videí pre hráčov, ktorý Facebook zverejnil len prednedávnom.

Náš tip
Menej nahoty na Facebooku! Zuckerberg vymyslel systém, ktorý vás ochráni pred pomstou bývalého partnera

Vedeli ste o tom, že Facebook platí vybraným médiám, spoločnostiam, celebritám a športovcom celkovo až do $50 miliónov ročne, aby publikovali na Facebooku viac videí? Ideou Marka Zuckerberga a jeho tímu je vytvoriť z Facebooku jednotnú platformu s obrovským množstvom všetkých typov príspevkov. V budúcnosti chce dokonca Facebook konkurovať spoločnostiam ako Amazon či Netflix, a tak sa zameria najmä na producentov dlhších, hodnotnejších videí. Živé videá sú však aj jedným z hlavných nástrojov, ktoré Facebook používa v boji so Snapchatom. Ako pomstu za to, že sa Snapchat nenechal odkúpiť Facebookom a zvolil si vlastnú cestu…

Zdroj: TheVerge

7.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+