MojAndroid

Facebook na čele s Markom Zuckerbergom prináša ďalšiu praktickú inováciu. Do najväčšej sociálnej siete integrujú nový systém pre rozpoznávanie publikovania pikantných fotiek obsahujúcich nahotu. Facebook chce týmto spôsobom zamedziť šíreniu takýchto fotografií používateľmi, a to aj v prípade, že sa jedná o pomstu bývalého partnera alebo iného neprajníka.

Nový systém dokáže nielen rozpoznať, či ide o fotku zobrazujúcu nahotu, ale vďaka detekcii tváre dokáže danú fotku priradiť aj k používateľovi Facebooku. Toho následne upozorní, že sa niekto pokúsil zdieľať jeho nahú fotografiu. Okrem toho ale bude Facebook blokovať aj zdieľanie tohto typu fotografií samotným používateľom, aby zamedzil tomu, že to v budúcnosti oľutuje.

Náš tip
Facebook testuje sekundárny News Feed s ikonkou rakety

Detekčný systém nebude fungovať len na Facebooku, ale aj na Instagrame, či priamo v Messengeri. Ľuďom, ktorí sa pokúsia pikantné fotografie zdieľať viackrát aj napriek upozorneniu Facebooku, dokonca bude zablokovaný ich účet.

Ak sa niekto pokúsi zdieľať fotografiu aj po tom, ako bol obrázok nahlásený našim systémom a odstránený, upozorníme ho, že porušuje podmienky používania našich služieb a že sme zablokovali jeho pokus o zdieľanie tejto fotografie. Pri vytváraní tohto systému sme spolupracovali aj s odborníkmi v danej oblasti.

 Facebook sa rozhodol vybudovať takýto systém po tom, čo v zahraničí skupina vojakov zdieľala masívne na sociálnych sieťach kompromitujúcu fotografiu vojačky z ich skupiny. Nešlo pritom o prvý prípad, kedy bolo na poškvrnenie mena použité zdieľanie ukradnutej fotografie zobrazujúcej nahotu. Tento krok určite vítame a dúfame, že predíde takýmto prípadom aj na Slovensku.

Zdroj: Facebook, via TheVerge

6.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+