MojAndroid

Živé videá zažívajú tento rok veľký boom. Niekedy bohužiaľ aj v tom zlom smere. Väčšinou ho ale ľudia využívajú na okamžité zdieľanie emócií. Bolo však len otázkou času, kedy bude chcieť modrý gigant konkurovať službám ako Twitch, či YouTube, ktoré sa zameriavajú aj na live stream počítačových hier. A ten moment nastal práve teraz.

Náš tip
15 funkcií Facebooku, ktoré by ste mali poznať

Facebook totižto spustil možnosť živého videa priamo z počítača. Pri streamovaní môžete jednak využiť obraz z integrovanej webkamery, no medzi možnosťami je aj streamovanie z externých zariadení, či priamo stream obrazovky počítača. Možnosti samozrejme nie sú tak pokročilé ako v prípade služieb Twitch či YouTube, no na začiatok sú pomerne obsiahle. Nová možnosť prenosu živého videa je už dostupná aj pre používateľov na Slovensku.

Každý jeden Facebook účet sa razom zmení na účet na Twitch-i.

Výhodu takéhoto streamovania pocítia najmä známe osobnosti, ktoré už na Facebooku majú množstvo followerov alebo priateľov. Tí sa automaticky vďaka živému videu stanú ich sledovateľmi a nie je tak nutné budovať nové publikum od piky. Facebook navyše bude spočiatku upozorňovať na prebiehajúce streamy tak, ako to robí v prípade mobilného vysielania živého videa alebo na Instagrame.

Využijete túto novinku na živý prenos videa aj vy? :-)

Zdroj: TheVerge

24.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+