MojAndroid

Odkedy spoločnosť Facebook kúpila službu WhatsApp, pre samotných používateľov sa toho veľa nezmenilo. Obe platformy sa vyvíjali prakticky samostatne, no to iba dovtedy, kým WhatsApp nezačal zdieľať informácie o používateľoch so sociálnou sieťou Facebook. Toto zdieľanie prišlo spolu s aktualizáciou podmienok používania služby a mnohých používateľov to pobúrilo. WhatsApp totiž môže zdieľať telefónne číslo používateľa s Facebookom. V službe WhatsApp je povinné uvedenie telefónneho čísla, kým na Facebooku je to zatiaľ iba dobrovoľné. Teraz sa ale do celej kauzy postavila Európska únia.

Náš tip
Zdieľanie dát WhatsAppu s Facebookom má porušovať zásady ochrany súkromia

Tá vyzvala Facebook, aby s danými praktikami skoncoval aspoň dovtedy, kým nebude tento postup legálne ošetrený. Reuters uvádza, že nové podmienky používania zahŕňajú zdieľanie informácií z takých dôvodov, ktoré neboli uvedené vtedy, keď sa mnohí používatelia registrovali do služby WhatsApp. Hoci podmienky sa môžu meniť a často sa aj menia, podľa mnohých odborníkov je takýto krok minimálne nemorálny a vytvára otázky o hodnovernosti služby.

whatsapp-titulka

Čo to znamená pre bežných používateľov? Ak patríte medzi tých ľudí, ktorí dbajú na ochranu svojich osobných informácií, nikto vám nebude vyčítať pobúrenie nad týmito novinkami. Je pravdepodobné, že WhatsApp využívate dlhodobo ako spoľahlivý komunikačný kanál a tieto zmeny vás nútia celú situáciu prehodnotiť. Mnohí používatelia ale celú situáciu možno ani nepostrehnú. V používaní služby sa zatiaľ nič nezmenilo a koniec koncov, Facebook a ďalšie online služby už o nás aj tak vedia často oveľa viac, ako si myslíme. Je ale iba na vás, ako sa k danej situácii postavíte a či budete WhatsApp využívať aj naďalej.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Reuters via Android Authority

31.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+