MojAndroid

Populárna služba WhatsApp, ktorú má momentálne vo vlastníctve Facebook, začína s touto sociálnou sieťou zdieľať dáta používateľov. Konkrétne sa medzi týmito dvoma službami majú zdieľať informácie potrebné na lepšie cielenie reklám ako aj telefónne číslo, ktoré má podľa Facebooku slúžiť k zvýšeniu kvality niektorých služieb. Tie nemajú vyslovene patriť iba do portfólia spoločnosti, ale môžu poslúžiť napríklad leteckým prepravcom alebo bankám pre kontaktovanie svojich zákazníkov. Aspoň tak to popisuje WahtsApp na svojom blogu.

WhatsApp sľubuje, že tel. číslo nebude za cieľom reklám zdieľať s nikým. Ak aj napriek tomuto prísľubu chcete, aby bolo vaše súkromie chránené aj legislatívne, tak potom máte ešte stále šancu. Prvá spočíva v tom, že automaticky nebudete súhlasiť s novými podmienkami službami. Namiesto toho si o podmienkach prečítajte viac a v rozšírenom okne by ste mali nájsť tlačidlo, ktorým povoľujete zdieľanie informácií so Facebookom. Deaktivujte ho. V prípade, že ste už s podmienkami súhlasili, môžete v nastaveniach konta, priamo v aplikácii, zdieľanie tiež vypnúť.

Na Slovensku sme sa zatiaľ s novými podmienkami služby nestretli,je však len otázkou času, kedy ich populárna služba začne praktizovať aj u nás.

Zdroj: theverge

 

26.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+