MojAndroid

Najčastejšou novou funkciou u aktualizácií mobilných aplikácií bol posledný rok jednoznačne tmavý režim. Dočkala sa ho aj väčšina Google aplikácií a dokonca aj samotný systém Android 10. Už dlhšiu dobu je v príprave aj pre mobilnú aplikáciu sociálnej siete Facebook. Podľa portálu XDA-developers bol teraz dokonca uvoľnený pre obmedzený počet používateľov.

Zatiaľ len pre obmedzený počet používateľov

Na rôznych zahraničných fórach sa začali objavovať príspevky používateľov Apple zariadení s novým systémom iOS 14, ktorí hlásia funkciu tmavého režimu v aplikácii Facebook. S veľkou pravdepodobnosťou tak ide o finálne testovanie jej funkčnosti pred plným nasadením. V nastaveniach aplikácie pre iOS si môže používateľ vybrať medzi svetlým, tmavým alebo automatickým režimom podľa nastavenia systému. Podobne to bude aj u verzie pre platformu Android. Na screenshotoch môžme vidieť, že farba tmavého režimu nie je úplne čierna, ale v skôr v odtieňoch čiernej a šedej farby.

Tmavý režim bude prospešný hlavne pri OLED displejoch

Spoločnosť Facebook zatiaľ neoznámila, kedy bude tmavý režim dostupný pre všetkých používateľov. Aj podľa tohto testovania sa dá ale predpokladať, že najprv ho dostanú majitelia iOS zariadení. Na platformu Android sa asi dostane s menším oneskorením. Jeho podobu pre Android smartfóny môžete vidieť na už skôr uniknutých snímkoch obrazovky.

Používateľom bude prospešný z dvoch dôvodov. Prvým je šetrenie očí pri pozeraní na displej v nočných hodinách alebo v tmavších miestnostiach. Druhým je šetrenie batérie u smartfónov s OLED displejmi. Pixely u displejov s technológiou OLED nepotrebujú podsvietenie a svietia samostatne. Pri čiernej farbe tak môžu byť aj úplne vypnuté, čím sa zníži spotreba displeja a aj tým pádom batérie. Výdrž smatfónu sa tak môže predlžiť aj o hodiny.

Facebook
Facebook
Price: Free
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
Náš tip
Aktualizácia MIUI 12 už prichádza do týchto trinástich modelov
29.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+