MojAndroid

Facebook chce naďalej konkurovať Snapchatu, tentokrát ale za pomoci menšieho startupu, ktorý sa zameriava na vylepšené technológie rozpoznávania tváre. Názov tohto startupu je FacioMetrics a bol založený len minulý rok študentmi z Carnegie Mellon univerzity. Aktuálne sa venuje algoritmom strojového učenia, ktoré pomôžu v reálnom čase analyzovať tvár cez fotoaparát.

faciometrics

Samotný Facebok tvrdí: “Táto spoločnosť nám pomôže prísť s viacerými zábavnými efektami pre fotky a videá.” Veľa funkcií, ako sú napríklad filtre, efekty alebo face-swap, nájdeme aj v konkurenčnom Snapchate a vyzerá to tak, že znovu nepriamo motivovali Facebook k akvizícií. Fernando De La Torre, CEO a zakladateľ startupu, sa na stránke spoločnosti vyjadril:

Založili sme FacioMetrics, aby sme reagovali na rastúci záujem a dopyt po analýze tvári na fotografiách – so všetkými druhmi aplikácií vrátane rozšírenej/virtuálnej reality, animácií, meraní reakcií publika a ostatných. Teraz sme spravili veľký krok vpred tým, že sme sa pridali k Facebooku, kde budeme môcť povýšiť našu prácu na vyšší level a osloviť ľudí po celom svete.

Tento nákup je v súčasností posledným pokusom Facebooku konkurovať populárnemu Snapchatu a myslíme si, že tu to ešte neskončí. Facebook začal naposledy vo väčšej miere nasadzovať funkcie Snapchatu do svojich aplikácií, prípadne vytvárať úplne nové. Už v marci tohto roka Facebook odkúpil spoločnosť MSQRD, ktorá sa takisto špecializuje vo vývoji rozpoznávania tváre a teraz začali postupne integrovať ich technológiu aj do svojich aplikácií. Myslíte si, že Facebook raz predbehne Snapchat v technológií rozpoznávania tváre?

Zdroj: The Verge

19.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+