MojAndroid

Facebook ešte dávnejšie predstavil aplikáciu pre mladých rebelov, ktorá doteraz bola exkluzívne len na iOS. Aplikácia sa volá Lifestage a Facebook sa ju rozhodol publikovať aj na Android platforme, ktorá je takisto obľúbená medzi tínedžermi.

Lifestage je priamou konkurenciou moderného “cool” Snapchatu. V aplikácií zdieľate rýchle videá s filtrami alebo emotikonmi. Na videoklipy je kladený až taký dôraz, že si môžete vyplniť svoj profil krátkymi nahrávkami, ktoré zodpovedajú na otázky. Napríklad vaša najoblúbenejšia pesnička, najlepší kamarát, obľúbený športový tím a podobne.

Lifestage

Aplikácia doteraz zaznamenala len malý úspech a je možné, že jej Facebook bude musieť pripraviť hrob vedľa ďalších nádejných projektov ako Slingshot alebo Riff. Facebooku to ale až tak nemusí vadiť. Tieto vedľajšie aplikáce im pomáhajú experimentovať v neznámych vodách a ak neuspejú, tak ich len odstránia a skúsia zas niečo iné. Ak ale získajú nejaké publikum, tak Facebook ich pomaly a postupne začne integrovať aj do ich najpoužívanejšej sociálnej siete. Lifestage je dostupná zadarmo na Google Play. Zdá sa, že Slovensko zatiaľ nie je v podporovaných krajinách, no aplikáciu si môžete stiahnuť ako APK súbor z APKMirror.com.

Zdroj: Endgadget

29.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+