MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo sa výrobcovia smartfónov, ale aj ďalšie spoločnosti predbiehali v tom, kto vytvorí jednoduchší nástroj na tvorbu prezentačných videí. Tieto videá slúžia ako jednoduché spomienky, keď je do nich možné pridať fotografie, videá a zvukové stopy a vytvoriť tak jednoduché videá v priebehu niekoľkých sekúnd. S vlastným nástrojom teraz prichádza aj sociálna sieť Facebook, ktorá začína sprístupňovať svoju funkciu Slideshows.

Náš tip
Toto je dôkaz, že Facebook chce skutočne konkurovať Snapchatu [DOPLNENÉ]

Tá funguje presne tak, ako by ste si mohli myslieť. Funkcia bola najskôr predstavená so službou Moments a prví používatelia ju mohli otestovať už v decembri. Teraz by už ale mala byť dostupná širšej verejnosti. Stačí, keď v priebehu 24 hodín nahráte na sociálnu sieť viac ako päť fotografií alebo videí a Facebook vám sám navrhne, aby ste si vytvorili Slideshow. Každé takéto video je automaticky vytvorené a vy už vidíte iba výsledný produkt. Samozrejme, výsledok môžete upraviť podľa vlastných predstáv, môžete pridať alebo odstrániť obrázky či zmeniť tému. Na výber ich je hneď desať, a tak si zrejme prídete na svoje pri akejkoľvek príležitosti.

Nová funkcia je ideálna pre tých používateľov, ktorí na sociálnu sieť pridávajú množstvo obsahu. Takto bude obsah jednoducho a rýchlo upravený do oveľa sympatickejšej podoby. Tiež by malo ísť o novinku, ktorá bude ďalších používateľov motivovať k tomu, aby pridávali na sieť nový obsah. Facebook sa totiž už dlhšie trápi s novým fenoménom, ktorým je výrazný pokles množstva natívneho obsahu. Väčšina používateľov iba komentuje či zdieľa už raz zverejnený príspevok, čo by chcela spoločnosť aj týmto spôsobom vyriešiť. Ak ste už Slideshows otestovali, dajte nám vedieť, ako sa vám páči a či plánujete túto funkciu v budúcnosti využívať.

Zdroj: TechCrunch 1, 2

28.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+