MojAndroid

Služba Facebook Live si získava čoraz viac fanúšikov a stále viacerí používatelia sa na ňu začínajú spoliehať. Už od začiatku bolo zrejmé, že Facebook chce prostredníctvom zdokonaľovania tejto svojej služby konkurovať sociálnej sieti Snapchat, ktorá rastie rýchlym tempom a začína byť hrozbou pre najväčších hráčov na trhu. Facebook teraz svoje maniére potvrdil a do svojej služby na streamovanie živého videa už čoskoro pridá filtre, ktoré sú u konkurencie také populárne.

Náš tip
Facebook prináša LIVE videá bez obmedzenia dĺžky vysielania

Dalo by sa povedať, že využívanie živých filtrov, resp. efektov je jednou z kľúčových funkcií aplikácie Snapchat. Používatelia sa tu fotia a natáčajú a stále nové filtre ich motivujú využívať aplikáciu pravidelne. Najväčšia sociálna sieť pritom pred niekoľkými mesiacmi odkúpila extrémne populárnu aplikáciu MSQRD, ktorá tiež používa podobné živé filtre. Akvizícia sa teraz prejavuje v plnom prúde a v službe Facebook Live by už čoskoro mali pribudnúť známe filtre z obľúbenej aplikácie.

Facebook si uvedomuje, akú veľkú zbraň má teraz k dispozícii. Na jednej strane sa video stáva čoraz populárnejším internetovým médiom a zároveň dokáže prostredníctvom svojej služby zapojiť silný sociálny prvok. Spoločnosť počas konferencie VidCon predstavila aj niekoľko ďalších zaujímavých noviniek. Už toto leto bude možné pozvať svojho priateľa, aby sa objavil v živom vysielaní. Takto bude možné robiť na sociálnej sieti aj špeciálne rozhovory, interview a postupne budú vznikať aj ďalšie formy využitia tejto zaujímavej funkcie.

Doplnené 24. 6. o 10:00

Okrem možnosti pozvať priateľa do živého vysielania bude možné vytvoriť harmonogram vysielania a čakárne pred začiatkom vysielania. Majiteľ stránky môže ohlásiť, kedy sa začne vysielanie a diváci môžu zatiaľ čakať v tejto virtuálnej čakárni. Keď sa nazbiera dosť používateľov, majiteľ stránky môže spustiť vysielanie. Tým sa rieši veľký problém, ktorým je v súčasnosti fakt, že majiteľ stránky nechce začať s vysielaním skôr ako sa nepripojí dostatok používateľov. Zároveň tí, ktorí sa pripoja, sa následne možno aj odpoja, pretože majiteľ stránky iba čaká na ďalších divákov a samotné vysielanie je tak na začiatku nezaujímavé. Šikovná nová funkcia by to ale mala vyriešiť veľmi elegantným spôsobom, no ešte si budeme musieť počkať na to, ako to bude vyzerať v praxi.

Zdroj: The Verge, TechCrunch

24.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+