MojAndroid

Americký gigant Facebook nám chce dať najavo, že nie je iba softvérovou firmou. Presadiť sa bude snažiť aj v tvorbe hardvéru. Konkrétne sa chystá vyrobiť smart okuliare v spolupráci so značkou Ray-Ban. O tejto skutočnosti informoval webový portál The Verge.

Smart okuliare od spoločností Facebook a Ray-Ban budú praktické a zároveň štýlové

Oficiálny dátum predstavenia zatiaľ nepoznáme. Globálna pandémia zmenila plány viacerých spoločností. Dávnejšie sme počuli, že podobnú novinku má Facebook predstaviť v priebehu aktuálneho roka. To sa však mohlo vplyvom nákazy zmeniť a ani samotný Mark Zuckerberg neohlásil presnejší termín ich uvedenia.

facebook aria
Foto: TheVerge.com

Podľa jeho slov by sme sa ale mali takmer s určitosťou dočkať smart okuliarov vyrobených v spolupráci so spomínanou známou značkou. Zachovať si pritom majú klasický vzhľad a používateľovi dovolia vidieť svet z trochu inej perspektívy. Vieme, že okuliare nebudú disponovať displejom.

Teraz si môžete klásť množstvo otázok. Budú tieto okuliare schopné vykonávať telefonické hovory? Je podpora inteligentného asistenta samozrejmosťou? Na žiadnu z podobných otázok žiaľ momentálne nepoznáme odpoveď.

Inteligentné okuliare sú dobrým nápadom na zľahčenie každodenného života

Aj napriek tomu, že by nemalo ísť priamo o zariadenie na zobrazovanie rozšírenej reality, istá jej forma tu podľa nášho názoru implementovaná určite bude. Na čo by potom inteligentné okuliare predsa slúžili? Je známe, že firma na nich zrejme pracuje už nejakú tú dobu.

facebook
Foto: Reuters.com

Teraz nám ostáva iba veriť, že Facebook prinesie niečo, čo dokáže uľahčiť naše každodenné životy. Hovorí sa o postavení takzvaného “metaverse”. Ide o spojenie reality fyzickej a tej virtuálnej. Technológiu bude možné využiť napríklad počas nakupovania, v práci alebo aj počas socializácie.

Náš tip
Nadstavba MIUI od Xiaomi bude bezpečnejšia

30.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+