MojAndroid

Nadstavba MIUI na smartfónoch spoločnosti Xiaomi sa snaží neustále vylepšovať možnosti systému Android, na ktorom je postavená. Podľa portálu XiaomiAdictos prináša výrobca v jej najnovšej beta verzii okrem zabudovania dvoch nových režimov správy batérie a výkonu aj zmeny v zabezpečení.  Bezpečnostná analýza potencionálnych hrozieb má prebiehať intenzívnejšie a bude mať súčasne dve antivírusové definície.

Zabezpečenie MIUI využije databázu škodlivých aplikácií dvoch spoločností

Pri vydaní beta verzie MIUI V21.7.26 predstavila spoločnosť Xiaomi nový spôsob, ktorým majú byť jej zariadenia skenované na bezpečnostné riziká. Chce pritom využívať antivírusové definície poskytnuté spoločnosťami AVL a Tencent. Ako vidieť na nasledujúcom obrázku, tak nové prvky integroval výrobca do štandardnej bezpečnostnej aplikácie nadstavby. V nej sa bude po aktualizácii zobrazovať aj nová položka s názvom „Možné riziká“.

MIUI antivírová ochrana | Foto: XiaomiAdictos.com

Zatiaľ čo predtým sa pritom používala iba definícia škodlivého softvéru poskytnutá Tencentom, teraz sa bude súčasne používať aj definícia AVL. Aplikácia AVL Pro je dlhodobo hodnotená ako jeden z najlepších antivírusových programov pre Android. Taktiež má širokú databázu škodlivých aplikácií, ktoré v sebe obsahujú nebezpečný malvér. Tým sa zásadne rozšíri zoznam možných nebezpečných prvkov pre integritu a bezpečnosť zariadenia.

Novinka je zatiaľ dostupná len v čínskej beta verzii

Bezpečnostná aplikácia MIUI kontroluje samozrejme okrem nainštalovaných aplikácií aj zabezpečenie Wi-Fi siete alebo bezpečnosť platobných brán a systémov. V súčasnosti obsahuje zmeny v zabezpečení len čínska beta verzia nadstavby. Xiaomi zatiaľ nepotvrdilo, či sa objaví aj v globálnej beta verzii, alebo ich rovno integruje priamo do jej stabilnej verzie.

Náš tip
Séria OnePlus 7 dostáva významnejší update. Opravuje mnohé chyby
30.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+