MojAndroid

Sociálna sieť Facebook neustále rastie. Dnes má už takmer 2 miliardy používateľov. Je preto  zrejmé, že čokoľvek Facebook spraví, ovplyvní to životy obrovskej časti populácie. Platí to ale aj v inom zmysle – akúkoľvek novú službu začne Facebook ponúkať, určite sa nájdu milióny takých, ktorých novinka zaujme. Možno aj preto Facebook vo svojej mobilnej aplikácii ponúka predpoveď počasia.

Náš tip
Facebook bude rozoznávať diskriminačné reklamy algoritmom

A že ste o tom nevedeli? Ani my. Funkcia je skutočne poriadne ukrytá a pokiaľ o nej neviete, je veľmi pravdepodobné, že ju ani nikdy neobjavíte. Musíte sa preniesť do celkom ľavej záložky, kde máte k dispozícii funkcie ako Obľúbené, Stránky, Skupiny a pod. Tu nájdite zoznam aplikácií prepojených s Facebookom a zobrazte si všetky aplikácie.

Pravdepodobne v spodnej časti nájdete záložku Počasie (Weather). Po kliknutí na ňu sa zobrazia základné informácie o predpovedi počasia na najbližšie hodiny a aj dni. Predpoveď nie je veľmi detailná, no ponúka všetky informácie, ktoré počas bežného dňa potrebujete.

Facebook už dlhšie zobrazuje upozornenia v prípade, že sa vo vašej oblasti v danom dni zmení počasie. Niekedy sociálna sieť upozorní na to, že bude pršať a máte si vziať dáždnik, inokedy vám pripomenie, že po niekoľkých zamračených dňoch sa dnes vyjasní. Hoci počasie na sociálnej sieti nemusí byť pre každého praktické, pre mnohých dáva zmysel – ide predsa o jednu z prvých aplikácií, ktorú ráno mnohí z nás spustia.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TechCrunch via Android Police

10.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+