MojAndroid

Spoločnosť Meta, ktorá vlastní sociálnu sieť Facebook, oznámila ďalšia novinku. Tá sa zaoberá prevenciou šírenia dezinformácií, ktoré sú v dnešnej dobe čoraz väčším problémom. Rozhodla sa predstaviť nové nástroje určené pre administrátorov facebookových skupín. Ďalšie informácie zverejnil portál Phone Arena.

Facebook sa bude snažiť redukovať v skupinách príspevky s obsahom dezinformácií

Novinky administrátorom skupín pomôžu ušetriť množstvo času. Funkcie sú schopné automaticky rozpoznať informácie, ktoré sú nepravdivé a zavádzajúce. Prvou a zároveň najdôležitejšou pomôckou je možnosť automatického zamietnutia príspevkov, ktoré obsahujú nepravdivé informácie.

Správcovia a moderátori taktiež môžu pozastaviť členom konkrétnej skupiny uverejňovanie príspevkov, pridávanie komentárov, reagovať na príspevky či účastniť sa v skupinovom hovore. Ďalším nápomocným nástrojom je automatické schvaľovanie alebo odmietanie žiadostí o členstvo na základe špecifických kritérií. Vzhľad domovskej stránky pre správcu facebookovej skupiny bol pozmenený. Isté prvky sa zmenili aj v mobilnej verzii.

facebook redmi note 10 pro titulka
Facebook aplikácia | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Facebook taktiež oznámil podporu pre QR kódy. Tie povolia administrátorom lepšie propagovať svoju skupinu. Po naskenovaní kódu bude používateľ presmerovaný na stránku, kde môže požiadať o prijatie do skupiny. Admini po novom môžu pozvať ľudí aj cez e-mail. Tak a to by boli všetky zmeny, ktoré si Meta pre sociálnu sieť Facebook prichystala. Vlastníkov a moderátorov skupín možno veľmi príjemne potešia.

Náš tip
LG Wing v podaní Samsungu? Výrobca si nechal zaregistrovať nový patent
11.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+